Notiks alternatīvās mūzikas cikla CEĻABIEDRI koncerts “Atbalsu mežs”

Spread the love

Alternatīvās mūzikas cikls CEĻABIEDRI jau trešo gadu turpina trokšņot Mežaparka estrādē.

2024. gada sezonas atklāšanu ievadīs postmetāla grupa NOSTRA, kas spēlē instrumentālu, smagu, melodisku un inteliģentu mūziku. Skanējums sevī ietver elementus no postroka un postmetāla, kas balansē melodiskos, sapņainos ģitāras motīvos, bet spēj pāraugt arī vētrainākā un skaļi smagnējā mūzikas kolāžā. NOSTRA tikko ir izdevuši jaunu albumu “Sea of Fertility” (Pārpilnības jūra), kas jau paspējis iekarot postmetāla cienītāju sirdis ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē. Albuma sākotnējā koncepcija ir meklējama Japānas rakstnieka Yukio Mishima darbos, precīzāk tetraloģijās ar tādu pat nosaukumu. Savos darbos Mishima krāšņi apraksta dzīvi ar visiem tās kalniem un lejām, bet viņa idejas caurvij visu cilvēku dzīves lielais kopsaucējs – caur dzīves krāšņumu un kontrastiem mēs dodamies klusas neesamības virzienā. Šeit arī rodas paralēle ar “Pārpilnības Jūru”, kas ir viena no Mēness ieplakām, kas sākotnēji tā tika dēvēta, jo vērotājiem izskatījās pēc jūras.

NOSTRAS mūzika attīstās un kļūst arvien spēcīgāka, tā ir patiess baudījums rūdītām ausīm – smaga kā granīts.

Les Attitudes Spectrales ir latviešu/franču pankroka grupa, kas savā skanējumā iepin arī tādus alternatīvās mūzikas apakšžanrus kā psihodēlija, noise roks, shoegaze un post-punk. Sākotnēji grupa darbojās kā duets – to dibināja Julien un Rūta Starki 2013. gadā. Šobrīd viņi strādā četratā, ir uzstājušies neskaitāmos festivālos un koncertos Latvijā, Francijā un citur pasaulē. Les Attitudes Spectrales dziesmas ir par mīlestību, nāvi un apjukumu, un viņu koncerti vienmēr ir ļoti skaļi un intensīvi.

Grupas diskogrāfija: Floral Wreck (Self/CD-2014); Where’s my Ghostmilk? (Self/CD-2015); Adminu Cetri Comp. (A4 Rec./CD-2016); Vampire in the Summer (Self/Tape-CD ; Specific Rec./LP-2019); Hidden Mothers (Single/Digit-2022);

Tikko ir iznācis viņu visjaunākais albums Songs for No One (Specific Rec./LP-oct 2023)

Ieeja Kokaru zālē no 18.00

Bārs: NURME

Pasākumu rīko Ziemeļrīgas kultūras apvienība

N.B. Bērniem līdz 7 gadu vecumam bezmaksas ieeja. Ausu aizbāžņi obligāti!

Biļetes: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/136031

Be the first to comment

Leave a Reply