Noslēdzies forums “Kultūra. Industrija. Tehnoloģija.”

Vakar Kultūras notikumu vietā “Hanzas perons” norisinājās forums “Kultūra. Industrija. Tehnoloģija.’’, šī gada foruma tēma – “Radošums un funkcionalitāte”. 


Forums tika atklāts ar Brodvejas un Holivudas gaismu un skatuves diazaina mākslinieces Pegijas Eizenhauveres uzstāšanos. “Mums šis reģions ir ļoti interesants, jo no Latvijas nāk gaismu tehnika, ar ko mēs strādājam ikdienā, šeit top gaismu tehnoloģijas, kas tiek izmantotas visur pasaulē, tāpēc man ļoti gribējās šeit ierasties,” par savu vizīti Latvijā saka Eizenhauvere
  Eizenhauvere ir trīs Tony balvu ieguvēja, žurnāls Variety viņu iekļāvis 100 Holivudas ietekmīgāko sieviešu sarakstā. Mūzikas industrijā Eizenhauvere ar savu partneri Džūlzu Fišeru veidojuši scenogrāfijas daudzu leģendāru mūziķu šoviem, viņi mūzikas industrijā ienesa teatrālu scenogrāfijas uzbūvi ar dekorācijām, tā mainot līdz tam esošo priekšstatu par to, kā būtu jāizskatās skatuvei rokkoncertā. 

Vēl viens notikums, kurš izraisīja lielu publikas interesi bija diskusija par to, kādai jābūt nākotnes koncertzālei un kāda ir esošo koncertzāļu funkcionalitāte. Diskusijā runāja arhitekti, kuri piedalījušies nozīmīgu objektu realizācijā – Austris Mailītis un Miķelis Putrāms, LNOB vadītājs Zigmars Liepiņš, Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs, pasākumu un koncertu producents Ģirts Majors, Kultūras ministrijas Parlamentārā sekretāre Eva Juhņeviča. 


Mūzikas industrijas menedžeru un producentu vidū lielu interesi radīja viena no mūzikas digitālās distribūcijas līderu “The Orchard” pārstāves Magdalēnas Jensenas uzstāšanās, kura dalījās pieredzē par labākojām digitālās distribūcijas praksēm mūsu reģionā. 


Ar īpašiem sniegumiem forumā uzstājās grupa DAGAMBA, Atis Zviedris un Madara Dzintara, Mārcis Auziņš, Aija Andrejeva, The Swamp Shakers. 
“Kultūra. Industrija. Tehnoloģija.” šogad risinājās ceturto reizi, tas no pasākuma ar tehisku ievirzi kļuvis par plašāku industrijas forumu vien trīs gadu laikā un šogad pirmo reizi tika rīkots kopā ar “Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports”. Pasākuma idejas autors ir gaismu tehnoloģiju ražotājs “Kompānija NA”. Pasākumā šogad bija reģistrējušies vairāk kā 400 apmeklētāju, to atbalstīja “Laipa”, Kultūras Ministrija, “UBS”, “PRO1”, “Latvijas Balzams”, “Red Bull”, “Rocket Bean Roastery”. 


Dienas laikā foruma dalībniekiem bija iespēja noklausīties shop.tixico.lv, ETC, Vari Lite, Hes, Follow Me, Cablecam.lv, Disguise, Gamechanger, solfeg.io, Fenix, Notch, Tmb, Light Sky, GreenGo, Js Joel, Erica Synths prezentācijas un vizītkartes, kā arī tikties ar to pārstāvjiem izstāžu stendos.

Be the first to comment

Leave a Reply