Nedēļas nogalē Rīgā koncertēs ekscentriskā japāņu rokgrupa “Boris”

Svētdien, 21. maijā Rīgā, Tallinas kvartālā, koncertvietā “Tu jau zini kur” notiks japāņu rokgrupas “Boris” koncerts. Kā iesildītāji pasākumā uzstāsies japāņi “Asunojokei” un pašmāju trio “TESA”.

“Boris” savas muzikālās gaitas sāka 1992. gadā Tokijā un savu nosaukumu guvuši no “Melvins” dziesmas. Kopš deviņdesmito gadu sākuma apvienība izdevusi vairāk kā divdesmit albumu un teju neskaitāmu daudzumu izlašu, singlu, EP un kopdarbu, tajā skaitā ar mūziķiem Merzbow, Keidži Haino (Keiji Haino), Ianu Astburiju (Ian Astbury) no “The Cult”, apvienību “Sunn O)))” un citiem. Plašāku starptautisku atpazīstamību “Boris” guva ar savu atzinīgi vērtēto 2005. gada (2006. gadā ASV pārizdoto) albumu “Pink” – izdevumi “SPIN” un “Blender” to atzina par 2006. gada labāko albumu, tas ierindojās arī starp “Pitchfork” top 10 albumiem 2006. gadā un pirmajā vietā Kanādas mūzikas žurnāla “Exclaim!” lasītāju topa smagās mūzikas kategorijā. Kinorežisors Džims Džarmušs (Jim Jarmusch) grupas mūziku iekļāvis savas filmas “The Limits of Control” skaņu celiņā un par “Boris” saka: “Pārsteidzoši ir tas, ka spēlējot dzīvajā, viņi atrodas tādā kā džeza mūziķu prāta stāvoklī – nevis muzikāli, vai strukturāli, bet tajā, kā viņi klausās viens otrā un būvē savu mūziku uz tā. Katra “Boris” uzstāšanās ir unikāla un atšķirīga”.

Savas karjeras laikā “Boris” apzināti strādā pie tā, lai netiktu pieskaitīti kādam konkrētam mūzikas žanram un, lai arī visbiežāk tikuši ierindoti smagās mūzikas lauciņā, paši mūziķi sevi ar to neasociē. Grupas bundzinieks Atsuo par šo savulaik izteicies: “Piederēt pie kādas iepriekš izlemtas tēmas, vai vēstījuma man šķiet ļoti garlaicīgi, tas ierobežo. Vienkārši jāizsaka to, kas izsakāms”. Laika gaitā “Boris” piedēvēts ne mazums žanru – eksperimentālais roks, noise rock, post-metal, drone metal, psihedēliskais roks… Lai arī “Boris” sāka kā sludge metal grupa ar stiprām hardcore-punk ietekmēm, apvienība gadu gaitā spēlējusies pat ar industriālās mūzikas un dream pop ietekmēm.

Par iesildītājiem svētdienas koncertā izvēlēta japāņu post-black metal apvienība “Asunojokei” un pašmāju smagās mūzikas trio “TESA”. “Tu jau zini kur” atrodas Tallinas kvartālā, Tallinas ielā 10-3. Ieeja no plkst. 18:00, koncerta sākums 19:00. Biļetes pieejamas interneta vietnē https://ticketshop.lv

Be the first to comment

Leave a Reply