Mūziķus aicina pieteikties Ielu Mūzikas Dienai

Jau astoto gadu pēc kārtas Rīgas svētku un Ostas svētku ietvaros priecēs Ielu Mūzikas Diena, kas notiks 18. augustā no plkst. 12:00 līdz plkst. 21:00 dažādās Rīgas vietās: Zviedru vārtos, Smilšu ielā, Valņu ielā, Kaļķu ielā, Rīdzenes ielā un Bastejkalnā, piedāvājot ikvienam klausītājam pabūt katrā no tām, klausoties dažādu žanru mūziku. Līdz 7.augustam aicinām pieteikties mājas lapā ielumuzika.lv gan profesionāļus, kas jau ir kāpuši uz lielās skatuves, gan amatierus, kas vēl ir tikai sava muzikālā ceļa sākumā.

“Mūziķim Ielu Mūzikas Diena ir labs treniņš, kas liek pārvarēt neērtumu – viens pats sāc, var teikt no nulles bez skatītajiem, bet, protams, ir lieliski, ka skatītāji, skanot priekšnesumam, rodas arvien vairāk un vairāk. Interesanti vērot, kā viņiem sāk iepatikties trombona spēle. Kad es vēl spēlēju Nacionālo Bruņoto spēku orķestrī, tad kolēģi vasarās, ziemās un atvaļinājumos brauca uz Vāciju spēlēt un nekad mani neņēma līdzi. Bet Rīgā es gan uzspēlēju ar prieku un man patīk, ka Ielu Mūzikas dienā ir iespēja pamēģināt visiem, kas nekad nav spēlējuši, jo ir interesanti būt “aci pret aci” ar savu klausītāju. Prieks, ka šis pasākums pulcē ielu muzikantus no visas Latvijas, jo tad var redzēt, cik to ir daudz, ” atklāj mūziķis Intars Busulis, kas ne pirmo gadu piedalās Ielu Mūzikas Diena kā ielu mūziķis, spēlējot trombonu.

“Viena no spēcīgākajām motivācijām uzsākt Latvijā Ielu Mūzikas Dienas projektu bija saskaršanās ar cilvēku asociācijām par ielu mūziku kā par apšaubāmas kvalitātes akordeona, kokles vai flautas mūzikas izpildījumu. Jā, vēl joprojām, ejot garām ielu muzikantiem, mēs satiekamies ar ubagošanu nonivilētā veidā, bet priecē tas, ka ir vērojamas pozitīvas pārmaiņas. Pasaulē ielu mūzika jau gadiem ir kā atsevišķa kultūra, kurā skan ļoti augstas kvalitātes mūzika. Arī Latvijā pēdējos gados kļūstam par lieciniekiem tam, ka profesionāli mūziķi piepilda ielas ar brīnišķīgu skanējumu, kas brīvā dabā turklāt rezonē citā kvalitātē. To arī vēlamies izcelt un organizēt kustību mūzikai tuvāk “pie tautas”, organizējot Ielu Mūzikas dienu. Daudzi nevar atļauties nopirkt biļeti uz koncertu, festivālu, tad, lūk, mēs “nolikto cepuri” uztveram kā biļešu kasi, jo tā ir brīvprātīgā biļete. Ar laiku cilvēki pārstāj meklēt ko jaunu mūzikā, pieturoties pie jaunībā izvēlētā iemīļotā žanra, izpildītājiem, radiostacijām, līdz ar to limitējot iespējams izzināt, kas jauns ir mūzikā, kā ir attīstījušies mūzikas žanri.

Iepriekšējo Ielu Mūzikas Dienu pieredze rāda, ka Latvijā ir pieejama tik daudz vēl mazpazīstama, bet jau ļoti kvalitatīva mūzika, ko arī mēs, festivāla rīkotāji, vēlamies piedāvāt klausītājiem Rīgā. Profesionālim tas ir veids, kā saņemties nokāpt no skatuves un būt tuvāk skatītājam, kurš var nebūt tavs fans, bet garāmgājējs, savukārt jaunajiem – pārbaudījums, kā viņa mūzika strādā, kas ir plusi un mīnusi saspēlē ar klausītāju,” stāsta Linda Krūkle, Ielu mūzikas Dienas organizatore un aicina uzdrošināties ikvienu mūziķi pieteikties Ielu Mūzikas Diena mājas lapā ielumuzika.lv.

Ielu Mūzikas Diena ir iespēja savas sajūtas darīt zināmas mūsu pilsētai un dalīties tajās ar citiem. Iepriekšējos gados Ielu Mūzikas Dienā piedalījās vairāk nekā 500 dalībnieku no Latvijas, Vācijas, Nīderlandes, Čehijas, Lietuvas, Ukrainas, nemaz neskaitot visus vienkāršos garāmgājējus, kuriem bija iespēja iesaistīties mūzikas meistarklasēs un veidot kompozīcijas ar profesionāliem mūziķiem.

Piepildīsim Rīgas ielas ar mūziku kopā!

Pieteikšanās un sīkāka informācija: www.ielumuzika.lv

Be the first to comment

Leave a Reply