Mūzikas un Mākslas festivāls “BILDES” aicina pieteikties jaunās grupas

Spread the love

Rīgas Kongresu namā 30. novembrī mūzikas un mākslas festivāla “BILDES 2018” ietvaros notiks koncerts, kurā festivāla rīkotājs “BILŽU BIROJS” aicina uzstāties jaunās, mazpazīstamās, “BILDĒS” vēl nestartējušās mūzikas grupas kopprojektos ar kādu Latvijā jau pazīstamu mūziķi. Šāds kopprojektu koncerts pirmo reizi notika 2001. gadā, un šobrīd tas jau ir kļuvis par neatņemamu festivāla daļu, kam raksturīgi jauno un pieredzējušo mūziķu kopīgi veidoti, radoši un izdomas bagāti priekšnesumi.

Šajā koncertā jaunajiem mūziķiem tiks dota iespēja atskaņot divas dziesmas. Viena no tām ir jauno izpildītāju oriģināldziesma, otra — jaunā aranžējumā veidota kāda “BILŽU” veterāna dziesma, ar kuru kopā to arī izpilda. Piedalīšanās festivālā jaunajiem mūziķiem sniedz iespēju uzstāties uz “LIELĀS” skatuves, kas aprīkota ar profesionālu skaņas un gaismas tehniku. Tā kā pasākumam uzmanību pievērš arī mediju žurnālisti un pieredzējuši fotogrāfi, grupas iegūst publicitāti. Jaunajiem izpildītājiem kopīgais mēģinājumu process un uzstāšanās festivālā kopā ar populāriem mūziķiem ir ne tikai izaicinājums, bet arī aizraujošs piedzīvojums.

Nereti pēc veiksmīga kopprojekta izveides jaunie mūziķi un “BILŽU” veterāni kļūst par sadarbības partneriem un kopīgi uzstājas arī citos pasākumos vai, piemēram, ieraksta dziesmu un uzfilmē videoklipu.

Iepriekšējos gados “BILŽU” Jauno grupu koncertā sevi ļoti veiksmīgi pieteica šādi kopprojekti: 2001. g. — DZELZS VILKS & Alis P u.c.; 2002. g. — PUTNU BALLE & Mārtiņš Freimanis, RE:PUBLIC & Ingus Ulmanis, Zane Dombrovska & Kārlis Lācis u.c.; 2003. g. — HOSPITĀĻU IELA & Roberts Gobziņš u.c., 2006. g. — FAME & Intars Busulis u.c.; 2007. g. — SOUL E-MOTION & Viktors Lapčenoks u.c.; 2008. g. — CAMILLAS & Lauris Reiniks, Miks Dukurs & Aisha u.c.; 2010. g. — AR BASĀM KĀJĀM & Marts Kristiāns Kalniņš u.c.; 2012. g. — PŪĶA GARS & Ieva Akuratere, VECPILSĒTAS DZIEDĀTĀJI & Juris Kaukulis; 2013. g. — KUMOSIŅŠ & Uldis Marhilevičs, 45.VSK. & Ralfs Eilands, 2015. g. — THE LOUDSTONES & Raimonds Bartaševičs u.c.; 2016. g. — JAUDA & Jānis Bukums, BEKARS & Ikars Ruņģis u.c.; 2017. g. — LUREAWAY & Gvido Linga u.c.

Īpaši tiek gaidīti pieteikumi  no grupām, kuru sastāvā ir Rīgas skolēni un studenti!
Informāciju par pieteikšanos var atrast festivāla mājaslapā:
https://www.bildes.lv/2index.php?id=1&sub=35&hist=2
Uzziņām tālrunis 29282866 vai e-pasts: bildes@bildes.lv, festivāla rīkotāja Tija Auziņa.

Grupu atlases rezultātus “BILŽU BIROJS” paziņos, nosūtot tos uz grupas kontaktpersonas e-pastu.

 

Be the first to comment

Leave a Reply