Mūžībā devies “Bronski Beat” līdzdibinātājs Stīvs Bronskis

“Bronski Beat” līdzdibinātājs Stīvs Bronskis miris 61 gada vecumā.

Izrādot cieņu, bijušais “Bronski Beat” dziedātājs Džimijs Somervils raksta savā Twitterkontā- “Ir tik skumji dzirdēt, ka no mums aizgājis Stīvs Bronskis. Viņš bija talantīgs un melodiski ļoti apdāvināts cilvēks. Strādāt ar viņu pie dziesmām, un it īpaši pie dziesmas, kas izmainīja mūsu visu dzīves, un ietekmēja tik daudz apkārtējo cilvēku dzīves gaitu – bija ļoti interesanti, un es nekad neaizmirsīšu šo laiku”.


Īstajā vārdā Stīvs Forests, Bronskis nodibināja “Bronski Beat” 1983. gadā kopā ar Somervilu un Leriju Šteinbačeku (kurš mira no vēža 2016. gadā 56 gadu vecumā). Puiši ātri noslēdza līgumu ar “London Records” nospēlējuši vien tikai dažus koncertus, un 1984. gadā sasniedza 3. vietu Apvienotās Karalistes singlu “čartā” ar savu debijas dziesmu “Smalltown Boy”, kura stāsta par homoseksuālu jaunieti, kas aizbēg no savas dzimtās pilsētas.


Nākošā dziesma “Why?” arī iekļuva “Top 10”, un viņu debijas albums “The Age Of Consent:” sasniedza ceturto vietu Apvienotās Karalistes albumu “čartā”.

Saspringto attiecību dēļ, Somervils pameta grupu 1985. gadā, bet grupa turpināja pastāvēt līdz 1995. gadam dziedot tajā dažādiem atšķirīgiem vokālistiem.


Bronskis turpināja darbu pie mūzikas ar sava paša vārdu, un producēja arī citus māksliniekus, un 2016. gadā reanimēja “Bronski Beat” – ar sevi, kā vienīgo oriģinālo dalībnieku, izlaižot pārstrādātu versiju albumam “Age Of Consent”, kuru nosauca “Age Of Reason”.

Autors: Jānis Kronbergs
Avots: unlimitedmedia.co.uk

Be the first to comment

Leave a Reply