Metālmūzika un saksofons: jaunais singls un mūzikas video no Cellar Cat

Spread the love

Pēc veiksmīgas iepriekšējā singla “Living Dead” relīzes, Cellar Cat, alternatīvā metāla un roka grupa no Rīgas, turpina pētīt savu smagāko pusi ar jauno singlu “Freedom”.

Šoreiz grupa pārsteidz ar negaidītu saksofona solo – dziesmā, kas savādāk skan tuvāk mūsdienīgajam metālkoram, ievērojami balstās uz smagām sintezatora skaņām un brīžiem atgādina Bring Me the Horizon. Kaut no sākuma tā pati solo melodija bija domāta ģitārai, grupas dalībnieki nolēma paeksperimentēt un nonāca pie secinājuma, ka tieši saksofona izpildījumā tā skan visorganiskāk.

Cellar Cat vokālists Alekss stāsta par dziesmu un video:

“Mēs gribējām ar dziesmu “Freedom” piedalīties Supernovā, bet notika kolektīvs apjukums ar termiņiem – galu galā neiesniedzām to laikā, kaut arī viss bija gatavs laicīgi. Kā rezultāts, dziesmas garums ir mazāks par 3 minūtēm, un sķiet, ka līdz ar to tā sanāca diezgan lipīga. Agresīvs sintezators, nedaudz kora diedāšanas, smagā ģitāra, melodiskais vokāls – un saksofona solo galvenajā lomā. Mums nepatīk rakstīt mūziku lietojot ierastās stila veidnes, un saksofons bija mūsu iespēja pārsteigt klausītājus.”

Pati dziesma ir par cīņu ar ikdienas rutīnu an pagātnes rētām, un Katerīnas Jakovļevas veidotais mūzikas video atbalsta vēstījumu ar daudziem nebrīves simboliem, kas tur klipa varoni gūstā. Viennozīmīgi jāatzīmē neparasts instruments, ko spēlē grupas ģitārists – tas saucās “Contra guitar”, jeb kontraģitāra. Tas ir Latvijas pašmāju izgudrojums, un tas arī tiek ražots nelielā fabrikā Rīgā. Būtībā tā ir basģitāra un ģitāra kopā, apvienotas vienā 9-stīgu instrumentā ar dažām patiesi unikālām īpašībām un futūristisku dizainu.

“Pirms kāda laika sadraudzējāmies ar puišiem un meitenēm, kas rada šo inovatīvo instrumentu, un izdomājām, ka varētu palīdzēt to popularizēt plašākās auditorijas vidū,” saka Alekss.

Ja nevarat izlemt, vai jums patīk Bring Me The Horizon vai Eds Šīrans, vienkārši klausieties Cellar Cat.
Grupai ir nospļauties uz žanra ierobežojumiem – viņi vienkārši cenšas radīt mūziku, kas skan lieliski. Reizēm tā ir smaga, reizēm – romantiska un reizēm – romantiski smaga. Pateicoties šim, viņi uzrunā plašāku auditoriju un daļai klausītāju var kalpot par ieeju smagās mūzikas pasaulē.
Cellar Cat uzvārēja dažādos mūzikas konkursos Latvijā (t. sk. Hadrons, Radio SWH Priekšnams, Emergenza) un spēlēja dažādos festivālos – pašmāju Labadaba un Bildes, Live at Heart Zviedrijā, Youthvision Azerbaidžānā un Emergenza Austrumeiropas finālā. Pašlaik grupa gatavojas nospēlēt Wacken Metal Battle Latvijas finālā 27. maijā klubā Melnā Piektdiena.
Cellar Cat iznāca EP ar nosaukumu “Broken Glass”, kam sekoja vairāki mūzikas videoklipi – tai skaitā ar dāņu/latviešu grupas Morphide vokālisti Eissa Morphide. Mūsdienīgā metāla ietekme grupā kļūst arvien spēcīgāka, un Cellar Cat plāno izdot vēl smagākas dziesmas, kuras viņi jau spēlē koncertos.

Be the first to comment

Leave a Reply