Mančestras romantiskie post panki “The Underground Youth” atgriežas Rīgā

Sestdien, 27. aprīlī, Rīgā, mākslas centrā Noass, ar jaunu albumu un koncertu Rīgā atgriežas Mančestras kulta grupa post panka žanrā – THE UNDERGROUND YOUTH.

“The Underground Youth” tika dibināta 2008. gadā kā dziedātāja, ģitārista un dziesmu autora Kreiga Daijera solo projekts, 2009. gadā publicējot pirmās dziesmas “Bandcamp” vietnē. Papildus tam viņš izmantoja filmu ainas, kam pievienoja savu mūziku, publicēja šos video “Youtube”, un tā visa rezultātā “The Underground Youth” ieguva lielu fanu bāzi visā pasaulē.

2012. gadā dziedātājs sapulcēja pilnu grupas sastāvu, tostarp piesēdināja savu sievu Olju Daijeri pie bungām. Pēdējā desmitgadē “The Underground Youth” ir tūrējuši ļoti plašā areālā, sākot no Eiropas līdz pat Ķīnai, tāpēc nav brīnums, ka grupas augošās popularitātes dēļ arī viņu pirmie albumu izdevumi ir tikuši izpārdoti ļoti strauji.

“The Underground Youth” stils galvenokārt raksturojams kā tumšais postpanks ar šūgeiza un “psychedelic rock” ietekmēm. Pats Deijers minējis, ka grupas mūziku ietekmējuši tādas grupas un mūziķi kā Bobs Dilans, “The Brian Jonestown Massacre”, “The Jesus And Mary Chain”, “The Cure”, “The Soft Moon”, “Velvet Underground” un “Cocteau Twins” .

Mūsdienās, jau kulta grupa no Mančestras, kā viņus dēvē mūzikas apskatnieki, aizgājušā gada augustā izdevuši savu jaunāko, pēc skaita vienpadsmito albumu „Nostalgia’s Glass” . https://theundergroundyouth.bandcamp.com/album/nostalgias-glass

Pasākuma īpašais viesis – Čehijas mūziķi “Orient”, kuru skanējumā pamatā ir psihedēliskā roka un post-punk sajaukums, kurā ielavās arī progresīvā un kraut-roka pavedieni.
“Orient” aizsākās kā trio, kas pētīja mūsdienu laikmetīgās elektroniskās mūzikas tendences. Gadu gaitā viņi ir atraduši savu skanējumu un šobrīd grupas sastāvā jau pieci mūziķi, kas uzstājas enerģiskos koncertos- harmonizēts vokāls, pūšaminstrumenti, perkusijas, sintezatori un ģitāras.

No plkst. 18:00 atkārtota tikšanās ar mūzikas žurnālstu Uldi Rudaku un viņa grāmatas „Rokupācija” pārizdevuma autogrāfēšana. Interesants fakts, ka grāmatas pārizdevuma jauno vāciņu rotā tieši grupas „The Underground Youth” bašģitāristes bilde, kas uzņemta divus gadus iepriekš, kad grupa koncertēja Rīgā.

Ieeja no 19:00, koncerts 20:00, biļetes iepriekšpārdošanā ticketshop.lv no 15eur https://ticketshop.lv/lv/events/5769

Be the first to comment

Leave a Reply