Lietuviešu postroka grupa “Autism” koncertēs Jelgavā

Grupa "Autism" | Publicitātes foto
Grupa "Autism" | Publicitātes foto
Grupa "Autism" | Publicitātes foto
Grupa “Autism” | Publicitātes foto

Sestdien, 2. decembrī, Jelgavas “Melno Cepurīšu Balerijas” jaunajās telpās koncertēs šībrīža spožākais vārds Lietuvas postrokā – grupa “Autism”.

Neskatoties uz salīdzinoši īso grupas mūžu (grupa pastāv no 2012. gada), viņu diskogrāfijā jau ir trīs ieraksti – “Falling Motion” (EP, 2012) , “The Crawling Chaos” (2012) un šīgada albums “Film Noir” (2017).

Par grupas muzikālo kvalitāti liecina ne vien ārzemju mūzikas apskatnieku komplimenti, bet arī izdoto ierakstu pārdošanas apjomi, kas mūsdienās ir mainīga tendence. Piemēram, grupas jaunākais albums “Film Noir” diska un vinila plates formātā uz šo brīdi ir sasniedzis atzīmi “gandrīz izpārdots”.

Grupas muzikālais skanējums balansē postroka un postmetāla svaros, jo ir gana gaisīgs, instrumentāls, emocionāls, noskaņu raisošs, lai iekļautos pirmajā, bet vienlaikus smagnējāks, tumšāks un griezīgāks. Ļoti iespējams, ka talantīgie mūziķi sakombinējuši savu skanējuma formulu, kas viņu instrumentālos skaņdarbus, ko vietām papildina samplētie monologi, padara par interesantu klausāmvielu gan vieglākas, gan smagākas mūzikas klausītājiem.

Vasarā albuma tūres ietvaros grupa ar koncertu viesojās Rīgā, kā arī uzstājās festivālā “Metalshow.lv”. Jelgavā grupa spēlēs pirmoreiz, un šogad koncerti Latvijā vairs nav paredzēti.

https://autism.bandcamp.com

https://www.facebook.com/autismprojectlt

“Melno Cepurīšu Balerija” ir alternatīvās mūzikas koncertvieta, ēstuve un bārs Jelgavā, kas pēc astoņu gadu darbības, nomainījis ierasto adresi uz krietni lielākām telpām Raiņa ielā 26.

Koncerta sākums 22.00, ieejas maksa 3 eur.

Decembrī nedēļu nogalēs “Balerijā” muzicēs Žaks no “STA” , “Gas Of Latvia” , “Trauma Moralis” , “Oceanpath” , “Hawkinds” un citi.

Be the first to comment

Leave a Reply