Lietuvas post roka grupa „Autism” Jelgavā prezentēs jauno albumu

Spread the love

Piektdien, 26. Aprīlī, „Melno Cepurīšu Balerijā” , Jelgavā norisināsies post rock grupas „Autism” no Lietuvas un pašmāju mūziķa „HA:ZE” koncerts.

„Autism” – grupa no Lietuvas, kas spēlē post roka un post metāla sajaukumu, atgriežas Latvijā ar jaunā albuma “Have you found peace?” prezentāciju.

Grupa Latvijā viesojusies vairākas reizes, atrādot klausītājiem gan albumu „Film Noir” , gan iesildot amerikāņu grandus „Rosetta” .

Grupas jaunākais, pēc skaita ceturtais ieraksts ir konceptalbums “Have you found peace?” kurā, kā viesi dalību ņēmuši mūziķi no grupām “Rosk” , “Erdve” , “Girnu Giesmes” izdots šogad. Vērīgākiem klausītājiem būs interesanti pašiem šķetināt albuma koncepciju – stāstu, kas sākas 1988. gadā un kuram atrisinājuma īsti nav, ļaujot klausītājam pašam domāt vai šķetināt atbildes.

Grupas muzikālais skanējums balansē postroka un postmetāla svaros, jo ir gana gaisīgs, instrumentāls, emocionāls, noskaņu raisošs, lai iekļautos pirmajā, bet vienlaikus smagnējāks, tumšāks un griezīgāks. Ļoti iespējams, ka talantīgie mūziķi sakombinējuši savu skanējuma formulu, kas viņu instrumentālos skaņdarbus, ko vietām papildina samplētie monologi, padara par interesantu klausāmvielu gan vieglākas, gan smagākas mūzikas klausītājiem.

Tāpat, šogad pārizdots grupas albums “Film Noir” – atkārtots izdevums vinila platē un cd, lieki būtu teikt, ka šis albums pamatīgi satricināja žanra cienītājus, kritiķus un grupai pievērsa pastiprinātu uzmanību.

„HA:ZE” jeb elektroniskā post roka producents Tomass Beķeris, kas agrāk darbojies grupās „Eschatos” , „Seborrhea” , „Dehydrated Goat” debitējis ar savu solo projektu.

Mūzika, kurai žanra līdziniekus būs grūtāk atrast – elektroniskais post roks, kas tiek spēlēts ar elektrisko midi ģitāru.

Koncerts 21:00, Ieeja 3-5eur, iepriekšpārdošanā ticketshop.lv

Be the first to comment

Leave a Reply