Lietuvas alternatīvais mūzikas eksports Rīgā

Piektdien, 22. Septembrī, Vagonu Zālē, Lietuvas alternatīvās mūzikas žanra līderu, grupu „ERDVE” , „AORTES” un pašmāju „NEKAD” koncerts.

„Jau labu laiku lūkojāmies Baltijas valstu kaimiņu virzienā – mazliet atsvaidzināt vietējo klausītāju dzirdes lokus, satikt sen neredzētus draugus, reizē pieredzes apmaiņa ar kolēģiem. Ideja kas dzima pandēmijas sākumā – ieskats kaimiņvalstu alternatīvās mūzikas skatuvē, beidzot realizējas. ” – par pasākumu saka Vagonu Zāles pārstāvji.

Erdve – Lietuvas grupa, kas sākās 2016. gadā. Grupas skanējums pamatā ir unikāli smagnējais skanējums, eksperimentējot hardcore, sludge, black metal mūzikas žanros, bez noteiktiem rāmjiem vai noteikumiem.

Grupas  kontā jau divi albumi, abi dzimtajā valodā –  „Vaitojimas” (2018) un „Savigaila” (2021) abi izdoti Francijā, ietekmīgās mūzikas izdevniecības „Seasons Of  Mist” paspārnē.

Pamatoti tiek uzskatīti par Lietuvas alternatīvās mūzikas eksportpreci, tajā pašā laikā, grupa palikusi uzticīga saviem ideāliem un turpina radīt mūziku bez robežām.

AORTES – tumšā post metāla mūzikas apvienība no Viļņas, kas Latvijas klausītājiem noteikti spilgti plikusi atmiņā ar nosaukumu „Autism” – neskaitāmas reizes spēlējuši Rīgā, Jelgavā, tobrīd vēl tumsnēju, instrumentālu post roka un post metāla sajaukumu.

Sastāva maiņas dēļ, mainījās arī grupas nosaukums, bet ne mūzika. Mūsdienās tas ir mazliet citādāks Aortes – vēl tumšāks, vēl smagnējāks, ar vokālu.

NEKAD – tumšāka hardcore, sludge un punk ietekmēts trio, kuru kontā divi albumi „Klusumā” (2016) un „Casus” (2020)

Ieeja no 19:00, koncerts 20:00 , biļetes iepriekšpārdošanā no10eur ticketshop.lv , koncerta dienā 15eur

Be the first to comment

Leave a Reply