Leģendārais Bobs Geldofs un grupa “The Boomtown Rats” uzstāsies Tallinā

Spread the love

Leģendārais īru mūziķis un slavenā labdarības koncerta “Live Aid” rīkotājs Bobs Geldofs, 18.septembrī ar grupu “The Boomtown Rats” uzstāsies koncerzālē “Alexela”, Tallinā. Šī būs grupas pirmā viesošanās ne tikai Igaunijā, bet visā Baltijā.

Biļetes pārdošanā pieejamas sākot ar šodienu, 31.janvāri, plkst. 10.00 visās “Biļešu Serviss” tirdzniecības vietās un www.bilesuserviss.lv.

1975. gadā šiem jauniešiem nebija ko zaudēt. Tajā laikā šķita, ka Īrija sabrūk, un korupcija izraisīja neapmierinātību un niknumu. Seši Dublinas piepilsētas puiši nolēma, ka nevēlas ar to samierināties, viņi gribēja cīnīties un dzima “The Boomtown Rats”. Grupa atšķīrās no visiem pārējiem, viņi uzskatīja, ka rokenrols ir muzikāls aktīvisms un ka tādā veidā viņi var mainīt visu valsti. Un viņi to panāca! Viņu dziesmu teksti likās vienkārši, taču tie tika pasniegti tik spēcīgi un dziedāti ar tādu aizrautību, ka tas noveda pie augstām vietām daudzu valstu mūzikas topos. Piemēram, “The Boomtown Rats” kļuva par pirmo īru grupu, kas ieguva pirmo vietu Lielbritānijas topā ar singlu Rat Trap, un II Don’t Like Mondays” nonāca pirmajās pozīcijās 32 pasaules valstīs.

1984. gadā, iedvesmojoties no Etiopijas bada televīzijas pārraidēm, Bobs Geldofs organizēja slaveno grupu “Band Aid” un kļuva par līdzautoru kompozīcijai Do They Know It’s Christmas. Šī dziesma ir viens no vislabāk pārdotajiem singliem visā pasaulē līdz pat šai dienai.

Gadu vēlāk viņš organizēja “Live Aid” – slaveno labdarības koncertu, kurā piedalījās “Karaliene”, Eltons Džons, Madonna, Stings, Miks Džegers, Deivids Bovijs, “U2”, Toms Petijs, Nīls Jangs, Ēriks Klaptons un daudzi citi, kopā 75 izpildītāji. Izmantojot apraidi, koncertu noskatījās 1,9 miljardi cilvēku 150 valstīs – gandrīz 40% no pasaules iedzīvotājiem.

Pēc desmit intensīva darba gadiem “Boomtown Rats” devās atvaļinājumā, lai veltītu sevi ģimenēm un citiem projektiem. Gadi pagāja, gadsimti mainījās, un kaut kas atkal izraisīja niknumu, kas 1975. gadā izcēlās Dublinas priekšpilsētās. Cilvēki un valstis tiek pazemotas, desmitiem miljonu cilvēku ir liegts darbs, mājoklis un normāla dzīve. Pie varas esošie pie tās stingri turas, un no tā izrietošās sekojošās ekonomiskās krīzes un karu dēļ miljoni cilvēku ir spiesti pamest savas mājas. Pie varas nāk tie, kam nospļautie par līdzjūtību un žēlsirdību. Ir pienācis laiks, kad “Boomtown Rats” teksti atkal ir aktuāli, tie pievilina cilvēkus, atkal atdzīvojas.

Viens grupas dalībnieks vērsās pie otra, otrs pie trešā “The Boomtown Rats” atkal uzstājas.

2020.gada martā grupa laidīs klajā pavisam jaunu albumu ar nosaukumu “Citizens of Boomtown”. Kopš 10.janvāra jau pieejams pirmais singls no ilgi gaidītā albuma, tā nosaukums Trash Glam Baby.

18.septembrī, koncertzālē “Alexela” grupas “The Boomtown Rats”sastāvā uzstāsies Bobs Geldofs, Harijs Robertss, Pīts Brikets un Saimons Krovs. Biļetes uz koncertu pieejamaas sākot ar šodienu, 31.janvāri, visā “Biļešu Serviss” tīklā.

Be the first to comment

Leave a Reply