Leģendārā progresīvā rokgrupa YES pavasarī uzstāsies Tallinā

Spread the love

Nākamā gada 11.maijā leģendārā britu progresīvā roka apvienība YES uzstāsies Tallinā, koncertzālē “Alexela”. Biļetes pārdošanā jau šodien, sākot no plkst. 11.00 visās “Biļešu Serviss” tirdzniecības vietās un www.bilesuserviss.lv

Nākamajā pavasarī, 11.maijā, grupa YES Tallinā uzstāsies koncertturnejas “The Album Series 2020 Tour” ietvaros. Koncertā izskanēs viss grupas 1974.gada albums “Relayer”, ko papildinās YES pazīstamākie hiti.

Šī koncertturneja seko lielus panākumus guvušajai grupas jubilejas turnejai 2018.gadā un tāpat kā toreiz, arī šajā koncertā grupas sastāvā uz skatuves kāps Stīvs Houvs (Steve Howe), Alans Vaits (Alan White), Džefs Douns (Geoff Downes), Billijs Šervuds (Billy Sherwood), Džons Deivisons (Jon Davison) un Džejs Šellens (Jay Schellen).

Koncerta programma sagatavota divas daļās, ar pilnu tehnisko aprīkojumu un augstas izšķirtspējas videoekrānu. Pirmā daļa ietvers visu laiku populārākās YES dziesmas. Otrā daļa būs veltīta “Relayer” – septītajam apvienības studijas albumam, kas kļuva par vienu no YES atšķirīgākajām platēm. “Relayer” iezīmē zināmu attīstības virziena maiņu, ko noteica taustiņinstrumentālista Patrika Moraza (Patrick Moraz) iesaistīšanās Rika Veikmana (Rick Wakeman) vietā, ienesot albuma skanējumā asumu un avangarda sajūtu. 1974.gadā ierakstu kompānijas “Atlantic Records” klajā laistais albums turpināja YES panākumus, sasniedzot 4.vietu Apvienotās Karalistes albumu topā un 5.vietu ASV Billboard topā.

Alans Vaits komentē: “Manuprāt “Relayer” ir viens no radošākajiem un interesantākajiem mūzikālajiem krājumiem visā grupas repertuārā. Tas ir tehniski grūts, bet neticami patīkams uzstājoties, tāpēc esmu priecīgs no jauna atskaņot šo mūziku koncertzālēs visā Eiropā. Ceru, visi, kas apmeklēs koncertus izbaudīs šos skaņdarbus tikpat ļoti, cik ļoti mēs izbaudām to spēlēšanu jums.”

Grupu 1968.gadā dibināja Džons Andersons (Jon Anderson) un nelaiķis Kriss Skvairs (Chris Squire). YES vienmēr bijusi viena no inovatīvākajām, ietekmējošākajām un mīlētākajām grupām rokmūzikas vēsturē. Viņu 70-to gadu albumi “The Yes Album”, “Fragile”, “Close To The Edge”, “Yessongs”, “Tales From Topographic Oceans”, “Relayer” un “Going For The One”ir fundamentāli revolucionāri gan mūzikas stila, gan saturiskā ziņā. Tāpat viņu mūzika kļuva par mākslinieka Rodžera Dīna (Rodger Dean) sinonīmu – viņa radītais YES logo un mākslinieciskais dizains rotāja daudzu grupas albumu vāciņus.

Ar vairāk nekā 50 miljoniem pārdotu albumu Grammy balvu ieguvušie YES 2017.gadā tika uzņemti Rokenrola slavas zālē. Ceremonijas laikā viņi izpildīja Roundabout no albuma “Fragile” un Owner Of A Lonely Heart no 1985.gada albuma “90125”.

YES uzstāsies Tallinas koncertzālē “Alexela” nākamā gada 11.maijā. Biļetes pādošanā pieejamas jau šodien visās “Biļešu Serviss” tirdzniecības vietās un www.bilesuserviss.lv.

Be the first to comment

Leave a Reply