“Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports” uzsāk dalību “Mūzikas industrijas noturības attīstības programmā”

FOTO: Laura Leglise

“Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports” Interreg Baltijas jūras reģiona programmas ietvaros ar 1. novembri oficiāli uzsāk dalību “Mūzikas industrijas noturības attīstības programmā” (“Music Industry Resilience Acceleration Programme”, turpmāk tekstā MI-RAP).  Šī trīs gadus ilgā projekta mērķis ir uzlabot reģiona mūzikas sektora noturību un attīstību.

Darbaspēka trūkums, digitalizācija un klimata pārmaiņas ir trīs galvenie jautājumi, kas rada būtiskas problēmas globālajai mūzikas industrijai. MI-RAP projektā tiks izstrādāti rīki un metodoloģijas, lai risinātu šīs problēmas ilgtspējīgā pārrobežu veidā. Šim nolūkam ir sapulcējušies deviņi projekta partneri no astoņām valstīm Baltijas jūras reģionā: Norvēģija, Zviedrija, Somija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Polija un Vācija, kas ir šī projekta vadītājs.

MI-RAP partneri pārstāv mūzikas tirgus dažādās attīstības stadijās, sākot no vēsturiski stipriem tīkliem Ziemeļvalstīs, līdz jaunākajām Eiropas Savienības dalībvalstīm Baltijas reģionā. Dalība MI-RAP programmā ilgtermiņā stiprinās sadarbību Baltijas jūras reģiona valstu starpā un veicinās mūzikas industrijas ekonomisko izaugsmi.

Projekta kopējais apjoms ir 2,6 miljoni eiro, to līdzfinansē Interreg Baltijas jūras reģiona programma. “Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports” dalību programmā atbalsta “Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” – LaIPA.

Agnese Cimuška-Rekke, “Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports” izpilddirektore: “Šajā ērā, kurā nemitīgi notiek straujas izmaiņas, mūsu nozarei ir būtiski kopīgi izstrādāt un īstenot risinājumus starptautiskā līmenī. MI-RAP projekts palīdzēs visiem dalībniekiem Baltijas jūras reģionā stiprināt savas pilsētas un valsts mūzikas industrijas ekosistēmu, kā arī stiprināt starptautisko sadarbību šajā jomā.”

Līva Pētersone-Kļaviņa, MI-RAP programmas projektu vadītāja: “Pārrobežu programmas MI-RAP sadarbības ietvaros mēs varam ne tikai mācīties viens no otra, bet arī kopīgi izstrādāt spēcīgākas un ilgtspējīgākas stratēģijas mūzikas nozarei. Mūs vieno kopīgs redzējums – Baltijas jūras reģions kā spilgts noturības un inovācijas paraugs mūzikas nozarē.”

Be the first to comment

Leave a Reply