Latvijā viesosies ietekmīgā poļu smagās mūzikas grupa “Decapitated”

24. februārī klubā “Melnā piektdiena”, albuma “Cancer Culture” koncerttūres ietvaros, viesosies ietekmīgā poļu smagās mūzikas grupa “Decapitated”.

Divdesmit sešu gadu un astoņu izdotu albumu laikā, “Decapitated” no poļu mazpilsētas metālistiem izauguši par vieniem no mūsdienu metālmūzikas smagsvariem. Ar savu jaunāko albumu “Cancer Culture”, grupa turpina piepildīt 2017. gadā izdevuma “Metal Hammer” teikto: “Decapitated ir nopietni “Pantera” un “Lamb of God” pēcteči – grupa, kura ir spējīga piesaistīt metālmūzikai jaunus klausītājus, esot tās jaunajiem čempioniem”.

 “Decapitated” biogrāfija gan ir ne tikai panākumiem, bet arī traģēdijām vīta – 2007. gadā, atdodoties koncerttūrē, traģiskā avārijā gāja bojā grupas bundzinieks, savukārt pārējie dalībnieki guva nopietnas traumas, kā rezultātā “Decapitated” līderis Vaclavs “Vogs” Kieltika (Wacław “Vogg” Kiełtyka) pārtrauca apvienības darbību. Divus gadus vēlāk Vaclavs grupas darbību atjaunoja, tai kalpojot par piemiņu Vitoldam “Vitek” Kieltikam (Witold “Vitek” Kiełtyka) – bojā gājušajam brālim, grupas pirmajam bundziniekam.

“Decapitated” albumi “Blood Mantra” un “Anticult” nonākuši “Billboard” ASV topa “Heatseekers” pirmajā pieciniekā un grupu jau pamatoti var likt vienā līgā ar tiem pašiem žanra smagsvariem, ar kuriem “Decapitated” kopā savulaik koncertējuši – “Lamb of God”, “Meshuggah”, “Soulfly”, “Machine Head” un daudziem citiem. “Decapitated” jaunais albums “Cancer Culture” iznācis 2022. gada maijā, tajā piedaloties arī “Machine Head” solistam Robam Flinnam (Robb Flynn) un ukraiņu metalcore apvienības “Jinjer” solistei Tatjanai Šmailukai (Tatiana Shmayluk).

“Decapitated” koncerts notiks Rīgā, klubā “Melnā piektdiena” 24. februārī. Ieeja no plkst. 18:30, sākums – 19:00. Koncerta iesildošie mūziķi vēl tiks izziņoti, savukārt biļetes uz koncertu pieejamas https://ticketshop.lv

Be the first to comment

Leave a Reply