Latvijā atgriežas Igors Kavalera ar projektu “Mixhell”

Spread the love

20. jūlijā Rīgā, kultūras telpā ‘’Tu jau zini kur”, uzstāsies alternatīvās deju mūzikas projekts “Mixhell”, kuru veido dzīvesbiedri – pasaulslavenais bundzinieks Igors Kavalera (Iggor Cavalera) un māksliniece, mūzikas producente Laima Leitona (Laima Leyton).

Igora Kavaleras vārds cieši saistīts ar grupu “Sepultura”, kas ir viena no ietekmīgākajām grupām metālmūzikas vēsturē – gan stilistiski ietekmējot žanra valodu, gan pulcējot klausītāju pūļus, gan miljonos pārdoto ierakstu skaita ziņā. Kavalera ir saņēmis pasaulē labākā bundzinieka titulu. Savukārt Laima Leitona ir daudzdisciplināra māksliniece, skolotāja, mūziķe un mūzikas producente. Viņas multimediālā māksla ietver arī performances, kuru centrā ir sieviete un sociālā aktivitāte. Laima sadarbojusies ar organizāciju “In Place of War”, kas atbalsta pasaules konfliktu un krīžu epicentros dzīvojošos cilvēkus viņu mākslinieciskajā darbībā, kas reizē tiem ir arī izdzīvošanas forma.

Projektu “Mixhell” klausītāji Latvijā iepazina jau  2020. gada februārī Liepājā. To var dēvēt par alternatīvu deju mūziku vai arī par “Rock-tronica”, kurā rokmūzika saplūst ar elektronisko un tiek papildināta ar žanru: elektroclash, hiphopa, cyber panka un tumšā rokenrola elementiem. Priekšnesumā tiek izmantoti dažādi instrumenti un ierīces, tajā skaitā sempleri, mikseri, sintezatori un bungu mašīna. “Mixhell” mūzika ir kā lidojums laikā, kas ļauj sirdīm pulsēt vienā ritmā.

Vakara ievadā uzstāsies  sintroka apvienība “OIL X GAS”. Tās skanējuma pamatā ir rēcošu sintezatoru un spēcīgu bungu kombinācija, kas pasniegta agresīvā, enerģiskā manierē. Grupas sastāvā darbu veic Toms Lazdovskis (sintezators) un Matīss Tazāns (bungas). Abi dalībnieki strādā arī uzņēmumā “Gamechanger Audio”, kura paspārnē projekts izveidojies.

Ceturtdien, 20. jūlijā, plkst.20 “Mixhell” uzstāsies Rīgā, kultūrtelpā  “Tu jau zini kur” Tallinas kvartālā (Tallinas iela 10-3). Ieejas biļešu cena 16 EUR.

Biļetes nopērkamas: https://www.aula.lv/pasakumi/mixhell-tu-jau-zini-kur?event=1644

Be the first to comment

Leave a Reply