Lāčplēša dienas pasākumus Rīgā ieskandinās grupa “Skyforger”

FOTO: Publicitātes foto
FOTO: Publicitātes foto

VEF Kultūras pils šogad Lāčplēša dienas atceres pasākumus ierībinās visātrāk par visiem, kad naktī uz 11. novembri ar vērienīgu nakts koncertu uz skatuves kāps leģendārā grupa Skyforger, sniedzot krāšņu, emocijām pielādētu ieskatu ar Lāčplēša dienu saistītiem Latvijas vēstures notikumiem.

Kā svecīšu likšana pie Rīgas pils, Brīvības pieminekļa un Daugavmalā, tā arī grupas Skyforger koncerti 11. novembrī jau kļuvuši par ikgadēju tradīciju, taču šogad koncerts norisināsies līdz šim nepieredzētā laikā un telpā – 11. novembrī plkst. 00.00 (naktī starp 10. un 11. novembri) VEF Kultūras pils vestibilā, bet pie VEF Kultūras pils ieejas apmeklētājus sagaidīs ugunskuri, simbolizējot Brīvības cīņu gaisotni un atgādinot par lāpu gājiena un svecīšu degšanas tradīciju.

Koncertā grupa Skyforger atskaņos sava albuma Latviešu Strēlnieki kompozīcijas, aizvedot klausītājus I Pasaules kara laikā, stāstot par nežēlīgajām cīņām pie Rīgas, Ložmetējkalnā, Nāves Salā un citur Zemgalē, strēlniekiem varonīgi aizsargājot Latvijas zemi pret svešzemju iebrucējiem. Ar jaudīgām un patriotiskām dziesmām nokļūsim vēsturiskā atmiņu ceļojumā uz tā laika notikumiem, kuri ļāva ielikt pamatus Latvijas valsts dibināšanai.

Sagaidot Lāčplēša dienu, godinot latviešu karavīrus, plkst. 22.30 apmeklētājus gaidāmajam notikumam ar strēlnieku un Brīvības cīņu karavīru dziesmām iesildīs pasākuma īpašie viesi – vīru kopa Vilki.

Ieeja pasākumā bez maksas, sākot no 10. novembra plkst. 21.30

Koncertu organizē VEF Kultūras pils, pasākumu atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Be the first to comment

Leave a Reply