Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” turpināsies rokmūzikas koncertu cikls “Latvijas skaņas”

FOTO: Oceanpath
FOTO: Oceanpath
Spread the love

Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” 18. septembrī pulksten 19.00 rokmūzikas koncertu ciklā “Latvijas skaņas” notiks trīs Latvijas grupu – “Rūsa”, “Oceanpath” un “Pussy Rock”.

Grupa “Rūsa” uzsāka savu darbību 1987. gadā, kad grupas sastāvā spēlēja Žerārs Filips, Agris Rostoks, Ilmārs Vekters un Viesturs Polikarps. Mūziķu savienībā tika radītas grupas pirmās dziesmas un radās arī grupas nosaukums – “Rūsa”. Laika gaitā vairākkārt ir mainījies grupas sastāvs. Grupā darbojušās tādas izcilas personības kā Gints Žilinskis (Žils vecākais), Jānis Žilinskis (Žils jaunākais), Uģis Krūskops, Jānis Levits (Levča), Pauls Kravalis (Kurmis), Rihards Skudrītis, Pauls Ozols (Čirkainais) un citi.

Grupas sasniegumos jāpiemin 2013. gadā izdotais albums “No vāka līdz vākam”, kas ieguvis Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta mikrofons” nomināciju “Labākais metāla un rokmūzikas albums 2013”, kā arī Latvijas Metālmūzikas gada balvu nominācijā “2013. gada grupa” un kroga “Aptieka” gada balvu nominācijā “2013. gada labākā smagā grupa”. Šobrīd grupas sastāvā spēlē: Guntars Endzelis (ģitāra), Tarass Kuzmenko (bungas) un Viesturs Polikarps (bass, lirika, menedžments).

Grupu “Oceanpath” raksturo plūstošas melodijas, rokmūzikas smagums un metāla pamatīgums. Grupa “Oceanpath” ir viena no retajām, kas Latvijā rada un izpilda mūziku simfoniskā metāla žanrā.

2018. gada vasarā grupa “Oceanpath” izdeva debijas albumu “Elementi”, kurā laikmetīgā metālmūzika satiekas ar folkloras elementiem.

Grupas “Oceanpath” muzikālais dzinējspēks ir ģitārists un skarbās balss īpašnieks Artūrs Šteinbergs, par jaudīgu vokālu rūpējas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrante Laima Krīgere, kura iekaro ne tikai Latvijas Nacionālās operas skatuvi, bet arī ir saņēmusi Latvijas Metālmūzikas balvu 2017 kā “Gada balss”. Taustiņinstrumentus spēlē Džeina Šteinberga, basģitāru – Liena Liega Veidemane, bungas – Roberts Bernis.

Grupa “Pussy Rock” savu darbību uzsāka 2013. gada augustā. Doma par grupas izveidi radās grupas vokālam Kristapam Vegneram. Meklējot sev domubiedrus, Kristaps Vegners uzrunāja labākos Latvijas “underground” māksliniekus. Grupas pirmie mēģinājumi norisinājās pie VEF tilta kādā nelielā mēģinājumu telpā, taču, sekojot savām ambīcijām, grupa meklējusi telpas tālākai attīstībai un šobrīd mēģinājuma telpa ir labiekārtota līdz nelielas studijas līmenim.

Grupas dalībnieki: Rihards Rikmanis (bass), Normunds Brokāns (ģitāra), Krišjānis Radziņš (bungas), Kristaps Vegners (bungas, vokāls).

Projekta iniciatore ir sabiedriskā labuma organizācija, biedrība “Latvijas Rokmūzikas asociācija”, kura ar šī projekta palīdzību vēlas radīt, uzturēt un popularizēt ilgtspējīgu un starptautiski atzītu kultūras vidi Latvijā, popularizējot Latvijas rokmūziku kā neatņemamu Latvijas kultūras sastāvdaļu, veicinot Latvijas rokmūzikas autoru, izpildītāju un grupu atpazīstamību.

Ieeja koncertā bez maksas.

Be the first to comment

Leave a Reply