Konkursā “HADRONS 2021” uzvar jaunā dziesminiece Keitija Bārbale

18. maija pēcpusdienā konkursa “Hadrons 2021” fināla tiešraidē Latvijas Radio 1. studijā sacentās sešas jaunās Latvijas Universitātes (LU) studentu grupas. Sīvā konkurencē godpilno pirmo vietu ieguva LU Bioloģijas fakultāti pārstāvošā jaunā dziesminiece Keitija Bārbale.

Otro vietu ieguva grupa “bfnl” (LU Bioloģijas fakultāte), bet trešo – “Loliggagers” (LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte). Skatītāju simpātiju balvu balsojumā, kas notika portālā LSM.lv, ieguva grupa “Sekstets” .

Konkursa finālā uzstājās sešas jaunās grupas un izpildītāji – Keitija Bārbale, “bfnl”, “Loliggagers”, “PXWLL”, “Sekstets” un “DISEU”. Šogad konkursa finālā tika pārstāvētas Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultāte, Humanitāro zinātņu fakultāte, Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte, Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultāte, Bioloģijas fakultāte. Grupu sastāvu papildināja arī jaunieši no citām augstskolām, kā arī topošie un bijušie studenti.

Konkursa uzvarētāja Keitija Bārbale vēlas ienest Latvijas mūzikā kaut ko jaunu un svaigu, nepazaudējot savas vērtības, uzskatus un redzējumu uz pasauli. Viņas dziesmas ir tiešas un personiskas. Viņai mūzika noteikti nav veids, lai “izbēgtu” no pasaules, bet tieši otrādāk – lai ieskatītos tai acīs. “HADRONS 2021” fināla koncerta ieraksts pieejams Youtube.com vietnē.

Konkursu Radio NABA sadarbībā ar Latvijas Universitātes Studentu padomi organizē jau vairāk nekā piecpadsmit gadus un šis ir senākais un tradīcijām bagātākais studentu grupu un izpildītāju mūzikas konkurss Latvijā, tas ir kļuvis par daudzu studentu mūzikas grupu pirmo nopietno soli muzikālajā laukā.

Šajā gadā konkursa žūriju veido Madars Štramdiers (“Radio Naba”, festivāls “Laba daba”), Juris Kaukulis (mūziķis, grupas “Dzelzs vilks”, “Nakts arāji”, “Jauno Jāņu orķestris”), Uldis Rudaks (mūzikas apskatnieks, “Radio Naba” raidījumu vadītājs), Raimonds Lagimovs (mūziķis, grupas “Inokentijs Mārpls”, “Amorālā psihoze”, “Radio Naba” raidījumu vadītājs), Tija Auziņa (festivāla “Bildes” vadītāja), Roberts Buivids (Latvijas Radio raidījumu vadītājs), Jānis Eglītis (skaņu režisors, studijas “Ierakstu Māja” vadītājs), kā arī LU Studentu padomes pārstāves – Ariana Krasiļščikova un Olga Ošeniece.

Konkurss notiek jau sešpadsmito gadu un kopumā tajā piedalījušās vairāk nekā 350 grupas. Iepriekšējo gadu uzvarētājas – “Effekts”, “Nostra”, “Cellar Cat”, “The Creek”, “MMMM”, “Chomsky Chess Club”, “Nē”, “DJ Krankenwagen”, “Nepilngadīgā Anna”, “Starmetis”, “Das Sonntags Legion”, “The Movies” (vēlāk “Tribes of The City”), “Ēnu kaleidoskops” un citas.

Konkursu organizē Latvijas Radio 6 – LU “Radio Naba” sadarbībā ar Latvijas Universitātes Studentu padomi, portālu LSM.lv, Rīgas Domi, studiju “Ierakstu Māja”, festivāliem “Laba Daba” un “Bildes”.

Be the first to comment

Leave a Reply