Koncerta MORĀLIE IZMEKLĒJUMI ietvaros uzstāsies AMORĀLĀ PSIHŌZE un DJ KRANKENWAGEN

25. februārī ar koncertu MORĀLIE IZMEKLĒJUMI Mežaparka Lielās estrādes Kokaru zālē atklāsim CEĻABIEDRU cikla 2023. gada sezonu. Šoreiz kopīgā avangardiski muzikālā ceļojumā dosies grupas AMORĀLĀ PSIHŌZE un DJ KRANKENWAGEN. Īpašu analogās gaismas šovu nodrošinās mākslinieku vienība PUŠKINA IELAS GAISMAS.

Grupa Amorālā psihōze izpaužas dažādos eksperimentālos žanros – mūzikā jūtamas jaunā viļņa, džeza intonācijas, avangarda noskaņas un citas ietekmes. Grupas kodolu līdzās Dambim veido mūziķi, kas dažādos laikos muzicējuši vai vēl aizvien muzicē pankroka grupā Inokentijs Mārpls. Mūziķu sastāvs nav noteikts – tas variē no četriem līdz septiņiem iesaistītajiem. Katrs Amorālās psihōzes koncerts ir unikāls un pārsteigumu pilns, jo bieži vien dalībnieku sastāvs nokomplektējas pēdējā brīdī, tāpat kā koncertprogramma, kas pakļaujas improvizācijai. Grupā ir maz noteikumu, tā ir brīva muzicēšana. Ļoti bieži skaņdarbi rodas, muzicējot uz vietas, atbrīvojoties no kanoniem. Pēdējā laikā grupā spēlē Raimonds Lagimovs (Dambis), Kaspars Putriņš, Sniedze Prauliņa, Jānis Burmeisters, Jānis Ruņģis, dažreiz, kad viņa ir Latvijā, grupai pievienojas arī Gunita Puciriusa.

Grupa DJ Krankenwagen izjūt īpašu cieņu pret latviešu kultūras mantojumu, vācu industriālo mūziku, kā arī pret veselības sistēmas darbiniekiem visā pasaulē. Grupas DJ Krankenwagen dalībnieki – Mārtiņš Ennītis (ģitāra un balss), Linards Kalniņš (klavieres un balss), Renāte Kalniņa (metalafons, sintezators un balss), Toms Gaļinauskis (bass), Rinalds Maksimovs (bungas) – rada savu mūziku no sirds un pārējiem orgāniem.

Puškina ielas gaismas – analogais gaismu šovs, kas siltina atmosfēru un aizrauj ar neatkārtojamām spontānām dinamiskās abstrakcijas kustībām. Puškina ielas gaismas dzima satiekoties dziļai interesei par 60to un 70to gadu psihodēlisko kultūru un nejauši atrastam kodoskopam. 60tajos un 70tajos gados tikko dzimušo psihodēlisko mūziku drīz vien papildināja tik pat psihodēlisks vizuālais pavadījums. Tehnoloģijas bija pilnībā analogas- izmantoti tika prezentāciju kodoskopi un diapozitīvu aparāti, prizmas, spoguļi un krāsu filtri. Izmantojot dažādus materiālus (bieži vien šķidrumus), tika radīta laikmetu definējoša dinamiska vizuālā māksla. Puškina ielas gaismas savos šovos atgriežas pie šīm digitālajā laikmetā gandrīz aizmirstajām analogajām tehnoloģijām, lai radītu autentisku psihodēlisko gaismas šovu. Izmantotais ekipējums un tehnika nāk no 50-60-70tajiem gadiem, un ir tieši tas pats, kas tika izmantots tādu pazīstamu grupu gaismas šovos kā “The Grateful Dead”, “Led Zeppelin”, “Jefferson Airplane”, “Pink Floyd”, “Jimi Hendrix Experience” un citos.

Koncerta sākums 19.00. Ierašanās no 18.00.

! Pasākumā par atspirdzinājumiem gādās alus darītava NURME.

Biļetes te: https://ej.uz/zwun  

FB events te: https://www.facebook.com/events/1357199068407884?ref=newsfeed

Rīkotājs: Ziemeļrīgas kultūras apvienība

Be the first to comment

Leave a Reply