Klāt konkursa HADRONS 2021 fināls

Jau rīt, 18. maijā, tiešraidē no Latvijas radio 1. studijas, būs vērojams Jauno mūzikas grupu un izpildītāju konkursa “HADRONS 2021” fināls, kurā par uzvaru sacentīsies sešas jaunās mūzikas grupas un muzikālie projekti. Tiešraide sāksies plkst. 17:00 LR6 – LU Radio NABA FM 95,8 ēterā, skatāma video tiešraides formātā – LSM.lv, Hadrons.lv un Radio NABA facebook.com lapā. Finālu vadīs, HADRONS 2020 uzvarētāji, muzikālā specvienība “Effekts”, kuri konkursa noslēgumā arī pirmatskaņos savu jaunāko kompozīciju.

Maija sākumā žūrija atlasīja sešus jaunus, studentus pārstāvošus mūzikas projektus un grupas – “Diseu”, ‘PXWLL”, “Loligaggers”, ‘Sekstets”, “bfnl” un Keitija Bārbale, lai aicinātu kāpt uz konkursa skatuves un parādīt savus muzikālos un radošos talantus. Paralēli žūrijas vērtējumam, vēl līdz pat konkursa fināla koncerta noslēgumam, katrs interesents var noteikt savu favorītu LSM.lv tautas balsojumā. Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti trešdien, 19. maijā pēc plkst. 9.00 Radio NABA rīta programmā “NABARĪTS – Smagais rīts ar Effektu”.

Konkursa finālā tiks pārstāvētas Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultāte, Humanitāro zinātņu fakultāte, Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte, Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultāte, Bioloģijas fakultāte. Grupu sastāvu papildinās arī jaunieši no citām augstskolām, kā arī topošie un bijušie studenti.

Konkursu Radio NABA sadarbībā ar Latvijas Universitātes Studentu padomi organizē jau vairāk nekā piecpadsmit gadus un šis ir senākais un tradīcijām bagātākais studentu grupu un izpildītāju mūzikas konkurss Latvijā, tas ir kļuvis par daudzu studentu mūzikas grupu pirmo nopietno soli muzikālajā laukā.

Šajā gadā konkursa žūriju veido Madars Štramdiers (“Radio Naba”, festivāls “Laba daba”), Juris Kaukulis (mūziķis, grupas “Dzelzs vilks”, “Nakts arāji”, “Jauno Jāņu orķestris”), Uldis Rudaks (mūzikas apskatnieks, “Radio Naba” raidījumu vadītājs), Raimonds Lagimovs (mūziķis, grupas “Inokentijs Mārpls”, “Amorālā psihoze”, “Radio Naba” raidījumu vadītājs), Tija Auziņa (festivāla “Bildes” vadītāja), Roberts Buivids (Latvijas Radio raidījumu vadītājs), Jānis Eglītis (skaņu režisors, studijas “Ierakstu Māja” vadītājs), kā arī LU Studentu padomes pārstāves – Ariana Krasiļščikova un Olga Ošeniece.

Konkurss notiek jau sešpadsmito gadu un kopumā tajā piedalījušās vairāk nekā 350 grupas. Iepriekšējo gadu uzvarētājas – “Effekts”, “Nostra”, “Cellar Cat”, “The Creek”, “MMMM”, “Chomsky Chess Club”, “Nē”, “DJ Krankenwagen”, “Nepilngadīgā Anna”, “Starmetis”, “Das Sonntags Legion”, “The Movies” (vēlāk “Tribes of The City”), “Ēnu kaleidoskops” un citas.

Konkursu organizē Latvijas Radio 6 – LU “Radio Naba” sadarbībā ar Latvijas Universitātes Studentu padomi, portālu LSM.lv, Rīgas Domi, studiju “Ierakstu Māja”, festivāliem “Laba Daba” un “Bildes”

Be the first to comment

Leave a Reply