Klajā nācis trokšņu roka grupas STABS debijas albums “Sadursme”un mūzikas video dziesmai “Sfinksa treniņtērpā”

“Sadursme” iznākusi 6. maijā jeb dienā starp 4. un 9. maiju, tādējādi uzsverot albuma vēstījumu par 21. gs. Rīgu kā vietu, kur ik dienas rietumu vērtības saķeras ar visur klātesošo padomju mantojumu. Tās ir dārgas mašīnas un slikti ceļi, pamestas ēkas un aizvien jauni un milzīgāki lielveikali, iepriekšējo paaudžu grandiozā trauma un zilas gaismas apspīdētas pēcnācēju vienaldzīgās sejas, naids no pirmā acu skatiena sabiedriskajā transportā, viskrāšņākā lamāšanās un vispliekanāk izteiktā mīlestība.

Līdz ar albumu STABS kopā ar mūzikas gada balvas “Zelta Mikrofons” kategorijā “Labākais videoklips” 2023. un 2024. gadā apbalvojumu saņēmušajām režisorēm Tīnu Zariņu un Elīzu Jordani prezentē videoklipu dziesmai “Sfinksa treniņtērpā”. “Mūzikas videoklipa ideja tapa, atsaucoties uz Hansa Kristiana Andersena pasaku “Īkstīte”. Videoklipā  saglabāta  pasakas  pamata  struktūra,  taču  tā  miksēta ar mūsdienu tendencēm un rezultātā esam radījuši moderno Īkstītes versiju,” stāsta režisore Tīna.

Šis ir stāsts par parasto cilvēku, kas šodienas nebeidzamo krīžu un zemās labklājības skavās, nevar nejusties mazs – gluži kā Īkstīte. Lai arī sauklis “kopā ir spēks” skan pa labi, pa kreisi, tas, šķiet, nesasniedz dzirdīgas ausis, jo uzskats, ka katrs nes individuālu atbildību par visu, kas notiek viņu dzīvēs, Latvijā ir pārlieku dziļi iesakņojies. Caur Īkstītes tēlu centāmies parādīt, ka frazeoloģisms “pats savas laimes kalējs” ir pārprasts. STABS tic, ka tā ir visa sabiedrība, kas ir tavas laimes kalējs, un lai to uzlabotu, ir jāiesaistās individuāli.,” vēsta grupa.

STABS ir labāko draugu trio, kurā darbojas bundzinieks Aleksandrs Barons, basists Uģis Jansons-Krastiņš un ģitārists Roberts Šūmanis. Katrs no viņiem aktīvi nododas arī ar saviem muzikālajiem un citu mākslu soloprojektiem. Apvienojot savas prasmes un gaumes projektā STABS, viņi kopā rada trokšņainu mūziku, jo grupas ieskatā tā vislabāk ataino status quo.

Aleksandrs Barons ir dzejnieks un mūziķis, šogad gaidāms otrais albums “Gaidot sniegu”, kā arī debijas dzejas krājums “Vientulības labirints”.

Uģis Jansons-Krastiņš jeb Ug Ug Ugg Ugg ir skaņu inženieris un producents. 2022. gadā klajā nāca pieci viņa soloalbumi dažādos žanros, 2023. gada nogalē iznāca “IGREK”, kas tapa kopā ar Aleksi Luriņu (ritunsiic).

Roberts Šūmanis jeb Svēte ir kasešu leibla “Sāpes Skaņas” un grupas “Velnezers” dibinātājs, kā arī daļa no repa apvienības “New Wavy”.

Albumu ierakstīja Arnolds Andersons kopā ar grupu STABS “Hodila records” studijā Valmierā, kā arī “Barona buduārs” studijā Rīgā 2023. gada pavasarī. Miksēja un producēja Aleksis Luriņš, māsterēja Andis Ansons. Albuma foto veidoja Māris Priedītis, noformēja grupa STABS. Publicitātes foto uzņēma Simona Šūmane.

Trokšņu roka grupas STABS debijas albumu “Sadursme” iespējams noklausīties populārākajās straumēšanas vietnēs – Bandcamp, Spotify, Tidal, Apple music u.c.

Be the first to comment

Leave a Reply