Kanādas roka trio “Big Brave” atgriežas Rīgā

Svētdien, 16. aprīlī, , mākslas centrā “Noass” ar koncertu Rīgā atgriežas pasaulē ļoti iecienīts eksperimentālās starpžanru mūzikas trio –„Big Brave” no Kanādas, kas Latvijā viesojās pagājušā gada maijā, emocionāli ļoti piesātinātā koncertā.

Par grupas sākumu tiek uzskatīts 2012. gads kad Robina Wattija un Metjū Bols satikās lai vienkārši paspēlētu, kā eksperimentēšana ar instrumentiem. Rezultāts šai saspēlē radās ambient/minimalistic folk žanros ieturētas dziesmas.

Kad abiem pievienojās sens draugs, bundzinieks Lūiss Beauregards, varētu uzskatīt, ka duets bija kļuvis par pilnvērtīgu grupu. Arī skanējums mainījās eksperimentālākas, smagnējākas un trokšņainākas mūzikas virzienā. Mazu brīdi saspēlējušies kopā, trio ieraksta un izdod debijas albumu “Feral Verdure” (2014)

Kanādas skatuvē ļoti labi zināmais mūziķis, producents Efrims Manuels Menuks saskata viņos ko īpašu un uzaicina trio iesildīt savas grupas “Thee Silver Mt Zion” koncertu Montreālā, kam seko ilgstošāka sadarbība – kopējā tūre ar grupām “Mt Zion” un “Godspeed! You Black Emperor” . Gadu vēlāk, kopā ar Menuku jau studijā grupa ieraksta otro albumu – “Au De La”, ar kuru aizsākas sadarbība ar ietekmīgo mūzikas leiblu “Southern Lord Records” .

Arī nākamie grupas ieraksti – “Ardor” (2017) , “A Gaze Among Them” (2019) un jaunākais “VITAL” (2021) rod dzirdīgas ausis un uzticamus klausītājus, mūzikas apskatnieki ļoti slavē grupas daiļradi, saucot to par trokšņainu, bet inovatīvu.

„Southern Lord Records” mūzikas izdevniecība, kas pasaulei atklāja tādas grupas kā “SunnO)))” , “Earth” , “Boriss” arī ar šo grupu nav kļūdījies. Tās skanējums ir tik ļoti atšķirīgs, citāds, bet tajā pašā laikā iederīgs.

„Viens no mūsu aizgājušā gada siltākajiem pasākumiem – grupa ļoti, ļoti laba, draudzīga un atvērta – abpusējs prieks par sadarbību. Grupas kompilmenti par Latviju un apmeklētājiem – tas ir gandarījums. Būs liels prieks satikt viņus atkal Rīgā” , bilst Vents Feldmanis, viens no koncerta rīkotājiem.

Iemesls atgriezties Latvijā ir trio jaunais albums – „Nature Morte” , kas izdots šogad. Tapis salīdzinoši īsā laikā – uzreiz pēc intensīvās koncerttūres, ar mazu pauzi atpūtai, grupa ķērusies pie albuma ieraksta, kas rezultējies sešu jaunu skaņdarbu albumā, kas albuma izdošanas dienā daudzviet pasaulē jau kļuvis par īsā laika posmā ļoti gaidītu un izpārdotu ierakstu.


Mūzikas apskatnieki nereti pietuvina “BIG|BRAVE” skanējumu dažādiem metālmūzikas žanriem, noise rokam, apokaliptiskam post rokam vai lakoniskāk – eksperimentālais roks.

 Koncerts 20:00, ieeja no 19:00, biļetes iepriekšpārdošanā no 15-25eur

https://ticketshop.lv/en/events/4739

Be the first to comment

Leave a Reply