Kafejnīcā “Ļeņingrad” notiks tradicionālās Toma Veitsa dzimšanas dienas svinības

FOTO: Ulvis Alberts (1978)
FOTO: Ulvis Alberts (1978)
Spread the love

Tradīcijās ir spēks. Par ikgadēju un arvien kuplāk apmeklētu pasākumu kļuvušas arī leģendārā amerikāņu dziesminieka Toma Veitsa dzimšanas dienas svinības, kas notiek 6. decembrī alternatīvās mūzikas kafejnīcā “Ļeņingrad”, Krišjāņa Valdemāra ielā 4. Šajā vakarā skan tikai un vienīgi Veitsa mūzika, turklāt gan dzīvā, gan ierakstītā veidā.

Par dzīvo neparastā dziesminieka Toma Veitsa dziesmu izpildījumu šoreiz parūpēsies grupa, kurā īpaši šim gadījumam būs saspēlējušies: blūzmenis, grupu “D11” un “Big Eye Bee” līderis Ints Bekers (vokāls, akustiskā ģitāra), grupas “Rīta stienis” dalībnieks Herbe Panks (basa ukulele, bekvokāls), grupās “Zāle” un “Rīta stienis” manītais Aivis Gailītis (čells) un grupas “D. Day’s Family” mūziķis Kurmis jeb Pauls Kravalis (elektriskā ģitāra).

Repertuārā būs iekļautas dažādu laiku dziesmas, ieskaitot šā gadsimta smagā blūza grāvēju “Make It Rain”, astoņdesmito gadu jestro hitu “I Don’t Wanna Grow Up” un sirdi plosošo balādi “Jersey Girl”, ko savulaik izpildīja arī aizokeāna rokzvaigzne Brūss Springstīns. Visām dziesmām būs sagatavotas maksimāli “Veitsiskas” muzikālās versijas, kas pieļauj dauzīšanos un netipisku krogus grupas skanējumu. Arī par Inta Bekera, kurš TV skatītājiem un vispār gardēžiem zināms arī kā omulīgais gaļas kūpinājumu meistars Intiņš, vokalīžu pietuvināšanos neparastajam Toma vokālam šaubīties nevajadzētu.

Pēc koncerta vakars turpināsies ar mūzikas žurnālista un dīdžeja Kaspara Zaviļeiska un kafejnīcas “Ļeņingrad” līdzīpašnieka Herbes Panka kolekcijās atrodamo Veitsa vinila plašu un kompaktdisku atskaņošanu, kā rezulātā būs nodrošināta gan atbilstoša izcilā mūziķa dzimšanas dienas sagaidīšana pusnaktī (viņš dzimis 7. decembrī), gan tematisks vakara turpinājums līdz pat aizsmakušajiem rīta gaiļiem.

Kā zināms, Toms Veitss ir leģendārs amerikāņu dziesminieks, kurš momentāni atpazīstams ar savu piesmakuši dobjo vokālu, kas gan mēdz pacelties arī līdz pārsteidzoši augstām intonācijām, un ikviena dvēseles stīgas aizkustināt spējīgām dziesmām. Veitsam, kurš mūzikas industrijā darbojas jau kopš septiņdesmito gadu sākuma, neeksistē mūzikas dalījums žanros un stilos, tādēļ viņa daiļradē saklausāmas ietekmes no diametrāli pretējiem skaņu pasaules nostūriem. Viņš zināms gan kā izcils blūzmenis un džezmenis, gan kā eksperimentālās mūzikas guru un, ja ļoti vajag, pat reperis, bet tajā pašā laikā arī lielisks melodiķis un ironiķis. Šogad Veitss kļūst 69 gadus vecs.

Koncerts sāksies pulksten 20, taču ikviens aicināts ierasties laikus. Garlaicīgi nebūs, jo kafejnīcā darbojas gan bārs, gan virtuve. Ieeja pasākumā bez maksas

Be the first to comment

Leave a Reply