Juris Kaukulis un “Alis P” sadarbojas jaunā dziesmā

Foto: Laura Rožkalne Ozola

Pazīstamais mūziķis Juris Kaukulis sadarbībā ar leģendāro trimdas latviešu rokgrupu “Alis P” nodod klausītājiem dziesmu ”Truši”. Skaņdarbam tapis arī videomākslinieces Lauras Rožkalnes veidots video.

Juris Kaukulis par dziesmas tapšanu teic: “Šis bija lielisks un aizraujošs muzikāls ceļojums – veidot kopīgi dziesmu ar mūziķiem, kuru ierakstus klausos jau kopš pagājušā gadsimta beigām. “Alis P” ir viena no nozīmīgākajām latviešu mūzikas apvienībām, kam ir bijusi liela ietekme manā daiļradē”. 

“Alis P” saknes meklējamas Zviedrijā, 80. gadu vidū, – pēc Zviedrijas latviešu grupas “Prusaku ansamblis” izjukšanas tās mūziķis Gundars Rullis turpina mūziķa karjeru kā “Alis P”, izdodot divus albumus “Alis iet pastaigāt” (1988) un “Uz priekšu” (2009). Gundars Rullis par jauno kopdarbu ar Juri Kaukuli norāda: “Alis P izejot un saglabājot Jura Kaukuļa pamattēmas, centās ietērpt dziesmu ”bez laika” skanējumā. Mūs visus šī dziesma uzrunāja ar stāstu par agrākiem laikiem.”

Dziesmas radītāji atklāj, ka ieraksts veidots gan Latvijā, gan Zviedrijā. “Šo var droši saukt par guļamistabas-garāžas roku, jo dziesmas ieraksts tapis garāžā Siguldā, bet skaņudarba apstrāde – guļamistabā Stokholmā. Dziesmas stāsts smelts personīgās pieredzes druskās, neaizmirstot par kažokzvēru aizsardzību mūsdienās,” piebilst Juris Kaukulis.

“Truši” mūzikas un teksta autors ir Juris Kaukulis, aranžējumi – Gundars Rullis, Kristaps Grasis, Edgars Āboliņš. Studijas producents – Gundars Rullis. Izpildītāji: Juris Kaukulis (vokāls, sintezatori), Gundars Rullis (vijole, ģitāra), Kristaps Grasis (bass) un Edgars Āboliņš (bungas).

Dziesma “Truši” klausāma visās lielākajās straumēšanas vietnēs un skatāma kanālā “YouTube”.

Be the first to comment

Leave a Reply