Jauns pilsētas festivāls GROM MMXX Tallinā

Jaunais pilsētas festivāls “GROM MMXX” notiks Igaunijas galvaspilsētā, Tallinā no 12. līdz 13. jūnijam un fokusēsies uz tumsu, agresiju, skumjām, grūtībām un dīvainībām, īpašu uzmanību pievēršot atmosfērai un noskaņai.

Festivāla organizētāji ar prieku atklāj pirmos no daudzajiem māksliniekiem, un tie ir: “Alcest” (FR), “She Past Away” (TR), “Selofan” (GR), “Cabaret Nocturne” (BE), “Inter Arma” (ASV), “Hexis” (DK), “Fågelle” (SE) un “Kannabinõid” (EE).

Pasākuma norises vieta ir plaukstošais un ekstraordinārais Jaunrades nams Kopli ielā 93.

“GROM” paziņo pirmos māksliniekus, kas piedalīsies jauna un intriģējoša Igaunijas pasākuma dzimšanā. Astoņi mākslinieki no astoņām dažādām valstīm. Viens no festivāla gaidītākajiem izpildītājiem ir “black-glaze” un “post-black” līderi “Alcest” no Francijas, kas tikko ir izdevuši kritiķu atzītu albuma “Spiritual Instinct” un atgriezušies no pilnībā izpārdotās koncerttūres. Festivālā viņiem pievienosies Turcijas “dark-wave” duets “She Past Away”. Pēc pēdējās izcilās uzstāšanās Tallinā, šoreiz viņi prezentēs savu jauno albumu “Disko Anksiyete”.

 Kā tumšu ēnu un nāves iedvesmots mīlas stāsts ir grupa “Selofan” no Grieķijas. Viņi ir ne tikai vieni no ietekmīgākajiem savā žanrā, bet arī vada vienu no visiecienītākajām zīmoliem “Fabrika records”. Beļģijas producents Raphaël de Sauvage kopš 1990. gada ar dažādiem pseidonīmiem ir īstenojis vairākus “underground” elektroniskās mūzikas projektus, bet kopā ar “Cabaret Nocturne” viņš kopš 2013. gada izdod mūziku zem atzītiem zīmoliem un izbauda panākumus, ko sniedz viņa vārda atpazīstamība.

“Inter Arma” ieradīsies no tālās Amerikas. Viņu sniegumu ir ietekmējis “doom”, “death” un “sludge”, turklāt viņiem lieliski izdodas mūzikā atainot savu dīvano skatījumu uz lietām. To īpaši skaidri var dzirdēt pagājušā gada albumā “Sulphur English”.

Nākamā grupa ir aizraujošs “hardcore”, “black metal”, “doom”, “death” un “sludge” sajaukums. Tie ir varenie dāņu “Hexis”. Viņi devās graujošā 160 dienu koncerttūrē no Farēru salām uz Jaunzēlandi, no Kubas uz Mongoliju un viņiem nebija nevienas brīvdienas. Varam būt gatavi sprādzienbīstamam priekšnesumam, jopēc trīs gadu pauzes šī būs viņu pirmā atgriešanās Tallinā.

 “Fågelle” atvedīs mūziku no Zviedrijas. Viņi pēta trokšņa, popmūzikas un dzejas saskares punktus, tāpat kā saskari starp skrapstošām skaņām un lielām emocijām, ko var dzirdēt viņu jaunākajā kompozīcijā “Helvetesdagar”.

Astotā festivāla grupa ir milzīgais “stoner doom” ansamblis “Kannabinõid”. Šis ir vietējais igauņu trio, kurš izlaida izcilo albumu “3” un tika apbalvots ar Igaunijas Mūzikas balvu 2020 par labāko metāla albumu.

 Pasākums notiks “Kopli ULM” teritorijā. Ar savu izcilo raksturu šī teritorija nodrošinās ideālu vietu un un aizraujošu atmosfēru “GROM MMXX” festivālam Tallinā. Galvenā uzmanība tiks pievērsta tam, lai ikviens – gan apmeklētājs, gan izpildītājs – festivāla laikā gūtu tikai vislabāko un patīkamāko pieredzi. Tieši tāpēc šajā pasākumā ir ierobežots apmeklētāju skaits. Biļetes var iegādāties Ticketer: https://www.ticketer.ee/grom-mmxx/

Be the first to comment

Leave a Reply