JAUDA izdod singlu “Love And Sunshine”

24. jūlijā nāca klajā grupas JAUDA jaunākais singls un video dziesmai “Love And Sunshine”. Šis ir otrais singls no gaidāmā otrā grupas albuma un ņemot vērā to, ka pandēmijas laikā un arī vēl šobrīd Latvijas kultūras dzīve ir ielikta vieninieku kamerā, lai noskatītos caur vēdlodziņu kā pārtuksnešojas Latvijas mūzikas pasaule, grupas puiši turpina aktīvu darbu pie jauna materiāla. 

Grupas vokālists Gatis stāsta: “Šis laiks – kā jebkurš laiks – ir gan ar savu labumu, gan sliktumu. Pirmkārt, slikti tas, ka mūziķi cieš finansiāli, kamēr citi festivāli kā MAXIMA, RIMI, DEPO un citi svin ballītes divu metru distancē dezinficējot ratus un grozus. Mums mūziķiem – acīmredzot kā lielākajiem vīrusa pārnēsātājiem un izplatītājiem, ir liegta iespēja pilnvērtīgi darīt savu darbu… un tās aktivitātes, kuras mums ir atļautas zaļā pļavā vai kādā digitālā platformā ir kā lēta “MADE IN CHINA” uzlīme Latvijas mūzikas nozarei. Mums patīk pieprasīt Hi-End produktu visos svētkos un dzīves gadījumos – BET par brīvu vai lētāk nekā Hennessy pudele.

Otra medaļas puse ir saulaināka, jo tiem, kuri grib kaut ko darīt, ir daudz laika radošam darbam un var izdarīt viemnēr atlikto. Mēs raudāšanas vietā izvēlējāmies otro variantu un veltam vairāk laika jauna materiāla izveidei. Jā, mums ļoti pietrūkst koncertu un kopā būšanas ar publiku, jo mūzika un klausītājs ir tas, priekš kura mēs vispār esam izvēlējušies būt uz skatuves. Tāpēc pēdējo mēnešu darbs ir vainagojies ar jaunu dziesmas ierakstu un video. Šoreiz dziesma ir roķīgi – fankīgās vasarīgās noskaņās, kas teksta ziņā labi sasaucas ar šo laiku, kurā dzīvojam. Apzināti izvēlējāmies video veidot video 90-to gadu stilā, ne gluži nostaļģijas vadīti, bet vairāk deļ tā, ka gribējām paši uztaisīt kaut ko tādu, ko neesam veidojuši. Ja iepriekšējā dziesma “Eyes” bija ārpus šīs planētas, tad šis ir kaut kas pretējs un tepat uz zemes. Pirmais ko darījām ir “shoppings kumpalniekos” – bija jautri. Mūsu basģitārists Dainis atrada lokāciju kur filmēt klipu un interesantākais bija fakts, ka mēs filmējām angārā svētdien un nākošajā dienā – pirmdienā – šo angāru nojauca! Tāpēc mums bija viss jādara ar domu, ka pārfilmēt neko nesanāks. Bet, lai būtu labs “fīls” filmēšanas laikā, mēs savedām aparatūru un visu saslēdzām un spēlējām dzīvajā. To arī safilmējām. Skaņa angārā bija drausmīga, bet kopumā paši noķērām kaifu no procesa, kā arī filmēšanas laikā atskrēja skatīties ugunsdzēsēji, kuriem turpat tuvumā ir depo un dazādi citi interesenti aiz žoga. Piemēram kāda dāma izdomāja, ka ir jālaista viņas netālu esošais mazdārziņš vai vēl kāds ar velosipēdu ilgi maldījās gar filmēšanas vietu, līdz beigās tomēr atrada izeju. Tad otrs piegājiens bija vizināšanās ar VAZ markas automašīnu, kas ir dzīvi transformējoša pieredze un tas palīdz nodot video materiālā to auru un dzīvesprieku, kas bija trakajos deviņdesmitajos un filmēšanas dienā”.  

Be the first to comment

Leave a Reply