Jau šovakar kulta grupas The Cure vienīgais koncerts Baltijā

Šodien, 6.oktobrī Arēnā Rīga, ar pirmo un līdz šim vienīgo koncertu Baltijas valstīs uzstāsies kulta grupa The Cure.

Vismaz 2,5 stundu garajā koncertā izskanēs viss labākais The Cure repertuārs, kā arī pa kādai solītā jaunā albuma dziesmai.

Par koncerta īpašajiem viesiem apstiprināta skotu postpanka apvienība The Twilight Sad.

Biļetes pieejamas www.bilesuserviss.lv un visās “Biļešu Serviss” tirdzniecības vietās.

Vakara laika plāns:

19:00 Ieeja Arēnā Rīga

20:00 Twilight Sad

21:15 The Cure

Vairāk nekā 40 gadu laikā harizmātiskā Roberta Smita vadītās formācijas daiļrade kļuvusi par sajūsmas, iedvesmas, atdarināšanas, uzmundrinājuma vai pat mierinājuma avotu nu jau vairākām klausītāju, mūziķu, mākslinieku, dizaineru u.c. radošu cilvēku paaudzēm.

The Cure (sākotnēji Easy Cure) Anglijas pilsētā Krolijā Roberts Smits uzsāka kopā ar saviem skolas biedriem 1976.gadā. Debijas albums “Three Imaginary Boys” jau ar The Cure vārdu iznāca 1979.gadā, un kritiķi to uzreiz novērtēja pozitīvi, kategorizējot grupu postpanka un jaunā viļņa virzienos. Līdz ar nākamo albumu “Seventeen Seconds” puiši pakāpeniski pievērsās jaunam, drūmākam stilam, kas kopā ar Smita skatuvisko tēlu spēcīgi ietekmēja topošo gotiskā roka žanru, kā arī visu subkultūru, kas galu galā izveidojās ap šo žanru.

Kopš tā brīža The Cure tiek uzskatīti par vieniem no gotiskā roka aizsācējiem un spilgtākajiem tā pārstāvjiem. Roberts Smits gan vienmēr atgaiņājies no vēlmes ierindot grupu kādā noteiktā kategorijā, kādā 2006.gada intervijā komentējot tā: “Ir tik nožēlojami joprojām redzēt “gotu” birku pie The Cure vārda. Mēs neesam klasificējami. Iespējams, ka mēs bijām pieskaitāmi postpankam, kad sākām, bet kopumā tas nav iespējams… Es vienkārši spēlēju Cure mūziku, lai ko tā arī nenozīmētu.

Karjeras laikā The Cure izdevuši 13 studijas albumus, vairākus koncertu un izlašu albumus, vairāk nekā 40 singlus, kopā pārdodot vairāk nekā 30 miljonus ierakstu. Vēl viņu kontā ir vairākas koncertfilmas, kā arī viņu radīto kompozīciju izmantojums kinolentēs. Nav noslēpums, ka Roberta Smita veidols patapināts vienai no ikoniskākajām režisora Tima Bērtona filmām “Edvards Šķērrocis”. Pēc filmas iznākšanas uz ekrāniem Smits muzikāli sadarbojies ar Bērtonu divās citās viņa filmās. 

The Cure saņēmuši virkni prestižu muzikālu apbalvojumu, tai skaitā Brit Award, MTV Music Video Award, Ivor Novello Award u.c.

2019.gadā The Cure uzņemti Rokenrola slavas zālē.

Smashing Pumpkins, Interpol, Jane’s Addiction, Nine Inch Nails, AFI, 30 Seconds To Mars, The Killers, Fall Out Boy, My Chemical Romance, Deftones, Blink 182 ir tikai dažas no grupām, kuru pārstāvji neslēpj tādu vai savādāku The Cure vai Roberta Smita ietekmi.

Be the first to comment

Leave a Reply