Jau šonedēļ Lucavsalā -Skyforger metālopera “Kurbads. Ķēves dēls”

23. augustā noslēdz vasaru Lucavsalā! Nāc uz grandiozo uzvedumu “Kurbads. Ķēves dēls” !

Ieeja bez maksas!

Metāloperas stāsta pamatā ir latviešu tautas pasaka par Kurbadu. Cilvēka griba, pašattīstības ceļš, cīņa ar iekšējiem un ārējiem dēmoniem, iniciācija – šīs tēmas ir pasakas centrā un savu aktualitāti nav zaudējušas arī šodien. Metālopera ir pasakas 21. gadsimta interpretācija. Vienīgo izrādi tā piedzīvoja Limbažos 2017. gada vasarā un kļuva par vienu no spilgtākajiem notikumiem Latvijas kultūrā, saņemot gan neviltotu skatītāju, gan profesionāļu atzinību.

2019. gada 23. augustā tā atdzims jaunā kvalitātē. Atjaunotais uzvedums “Kurbads. Ķēves dēls” skatītājus pārsteigs ar vairākiem būtiskiem papildinājumiem. Gaidāmi divu jaunu skaņdarbu pirmatskaņojumi, papildu specefekti, gaisa deja, kā arī vairākas izmaiņas stāstā.

Metāloperas režisore Inga Tropa stāsta: “Kurbads sevī iemieso pašaizliedzību, cīņu augstāku mērķu vārdā un izaugsmi. Tā vēstījums sakrīt ar mūsu varonību, kādu spējām parādīt Baltijas ceļā pirms 30 gadiem, stāvot sadevušies rokās. Man ir neizsakāms prieks, ka ir radusies iespēja uzvedumu atkārtot un es ceru, ka tas iedos skatītājiem to enerģiju un spēku, kas ļaus mums sajust, cik vienoti un stipri varam būt.”

Uzvedumā piedalās folkmetāla grupa “Skyforger”, mūsdienu dejas dejotāji.

Režisore Inga Tropa, scenogrāfs Uģis Bērziņš, mūzika – grupa “Skyforger”, horeogrāfi Guntis Spridzāns, Liene Stepena, Liene Grava, kostīmu mākslinieks Kristians Aglonietis.

Lomās: Teicēja – Zane Jančevska, Kurbads – Ģirts Bisenieks, Čūska Ragana – Liene Stepena.

Dejotāji: Ivars Broničs, Gints Dancītis, Liene Grava, Jūlija Kobceva, Aldis Liepiņš, Artūrs Nīgalis, Rūta Pūce, Reinis Rešetins, Asnate Rikse, Maija Sukute.


Pasākuma plāns:

Ieeja no pl. 18.00 Pl. 19.30 Riffarrica (Igaunija)
Pl. 20.45 Lietis Band (Lietuva)
Pl. 22.00 Skyforger (Latvija)

Be the first to comment

Leave a Reply