Izdota Latvijas metālmūzikas izlasi “Latvijas Metāls” 2. daļu

Latvijas metālmūzikas cienītāji tiek iepriecināti ar pavisam jaunu mūzikas izlasi „Latvijas Metāls” 2. daļu, kas ir turpinājums iepriekš izdotajai Latvijas smagās mūzikas izlasei.

Izlasē iekļautas pašmāju smagās mūzikas skatuvē labi zināmu grupu skaņdarbi, kas ierakstīti dažādos laika posmos – “Monro” , “Heaven Grey” , “Sovvaļnīks” , “Oghre” , “Darrva” , “Apēdājs” , kā arī virkne jaunākas paaudzes mūziķu – grupas “Velnezers” , “Iron Wings” , “Symbolic” , “Oceanpath” , “Mindesign” un citu, kopā 21 grupas dziesma.

Pavisam jauna dziesma “Saracenis” izlasē iekļauta no grupas “Husqarn” jeb Jāņa Levita reanimētā grupa, savukārt mazāk dzirdēta dziesma “Vai Pārbrauks Tie Mājās” ir grupai “Sniegavīru Rūpnīca” .

Izlasi apkopojis grupas “Inokentijs Mārpls” līderis Raimonds Lagimovs, plašāk zināms, kā Radio Naba raidījuma “Bitīt Matos” vadītājs, kas vairāku gadu garumā apkopo arī pašmāju neatkarīgās mūzikas izlases “Odekolons” un “Punk/Hc” , savā ziņā, piefiksējot nākamajām paaudzēm, kas aktuāls noticis pa šiem gadiem mūzikas laukā.

„ Metālisti jau sen bija pelnījuši, ka arī viņu daiļradi apkopo vienā smukā vācelē, lai jaunā paaudze piefiksē un lepojas, cik kareivīgi ir viņu senči” – izlases izdošanu pamato Dambis.

Šī izlase ir turpinājums 2015. gadā izdotajai pirmajai daļai, apkopojot mūzikas žanrus – Heavy, Hard, Thrash, Black, Death, Grind, Crust.

Arī šajā izlasē visas dziesmas ir tikai latviešu valodā. Iespējams, šogad ierastajam kompaktdiska formātam, mazā tirāžā izlase būs pieejama arī audio kasetes formātā.

Šonedēļ izlase nonāks mūzikas ierakstu veikalu plauktos – „Randoms”, „UPE” un „LP”, kā arī citos mūzikai draudzīgos klubos un kafejnīcās, savukārt pirmā diska ieskandināšana un aptaustīšana – šajā nedēļas nogalē festivālā “Zobens Un Lemess” , Bauskā.

Be the first to comment

Leave a Reply