Ir grupas, kuras ir labi zināmas un par kurām runā ļaudis. Un ir grupas, kuras praktiski nezin neviens, bet arī tām ir zināma muzikālā pagātne, uz kuru atskatīties un, ko atcerēties, un viņi vēl ar vien šo to dara, lai izsistos šajā lauciņā. Ar panākumiem, vai bez, to rādīs laika. Tādu grupu Latvijā ir milzums, un te ir viena no tām. Grupa, kas vēl meklē savu vārdu.
Jānis Kronbergs. Tu, Raiti esi bijis kopā ar D-Day’s Family kopš tās pirmsākumiem un arī pirms šī grupa bija. Pastāsti, kā tas viss radās? Ka tas notika?
Raitis Dziedātājs. D-Day’s Family izveidojās 2017. gadā, traģiska notikuma rezultātā, jo 7. marta vakarā mūžībā devās Tomass Gusevs, kurš bija Adamsu Famīlijas līderis, un Adamsu Famīlija izbeidza savu pastāvēšanu. 14. martā notika Tomasa bēres, un pēc tam bija pasēdēšana klubā Ļeņingrada, un tur dažādas dziesmas muzikanti uzspēlēja no Adamsu Famīlijas laikiem, un ne tikai no tiem. Un tieši tur sāka veidoties jauns projekts, kas saucās D-Day’s Family.
J. Pastāsti vairāk par savu muzikālo pagātni. Arī par Kurmi (Pauls Kravalis) un Raivi (Raivi Cauņu). Par grupas biedriem. Kā jūs satikāties? Kā tas sākās?
R. Viss sākās ar to, ka mēs ar Kurmi (Paulu Kravali – D-Day’s Rabbit, grupa Logo, spēlējis kopā ar Feliksu Ķiģeli un daudz citu projektu) Tomasa bērēs izlēmām uzspēlēt kopā. Aibraucām uz Liepāju kā Adamsu Famīlija, un tad padomājām, vai varam šo vārdu vēl lietot un nolēmām kļūt par D-Day’s Family. Nospēlējām koncertu Fontainā un vēl pāris vietās. Koncertos mēs mēģinājām paši tikt galā ar dziedāšanu, bet radās problēmas. Kumis gan spēlēja solo ģitāru, gan nēgināja dziedāt. Kurmis savulaik bija Tomasam viens no labākajiem draugiem. Bet viņi šad tad arī kaškējās, un beigās viņu grupa pajuka. Viņ grupu D.Day’s Rabbit vēl šodien atceras pankroka aprindās un ne tikai.Viņiem bija nopietna, kopīga pagātne muzikā. Viņi trāpīja īsto stīgu. Viņiem pat piedāvāja kontraktu, bet kaut kas tur nesanāca. Dažādi spēcīgi raksturi. Un viendien D.Day’s Rabbit pastāvēšana izbeidzās.
J. Ko tu vari pastāstīt par Raivja Cauņas (D-Day’s Family basists)pagātni. Par jūsu basģitārista dzīves gājumu.
R. Viņš savulaik ir spelējis projektā Motorium. Un tad viņš ir spēlējis Kristīgajās grupās. Raivis ir mūsu grupas miera osta. Viņš vienmēr ir kluss un nosvērts. Manuprāt viņš ir ļoti svarīgs komponents, kāpēc grupa vispār noturas kopā. Ja koncerta laikā kaut kas salūzt, kaut kas notiek ar tehniku, tieši Raivis ir tas, kas spēj visu salabot savu iespēju robežās. Viņš ir arī ļoti muzikāls. Ja nepieciešams, var arī uzspēlēt ģitāru.
J. Un tu pats jau arī esi ļoti sen saistīts ar mūziku. Pastāsti par ceļiem, ko tu esi gājis. Kāda ir tava kā muzikanta biogrāfija?
R. 1994. gadā es pievienojos grupai Skumju Akmeņi. Kādu laiku situ bungas tur. Bez tam vēl no 1991 līdz 1993. gadam es darbojos projektā Sliede, kurš ar pārtraukumiem pēc tam darbojās līdz 2003. gadam. 2000. gadā es iepazinos ar soloģitāristu un dziedātāju Tomasu Gusevu. Tad Sliede izjuka, un mēs ar Tomasu uztaisījām Adamsu Famīliju.Tad Tomass aizbrauca uz Vāciju, tad atkal atbrauca atpakaļ. Un tad mums kādu laiku nebija basista, un kāds mums ieteica Raivi. Bet pēc kāda trešā koncerta Raivis pateica, ka negrib vairs spēlēt ar mums un ies prom – ka viņam šāda mūzika nepatīk. Bet kaut kā viņš prom tomēr neaizgāja un iesprūda mūsu grupā. Tad kādā brīdī viņš izdomāja dzīvot savādāk, dzīvot citu, pozitāku dzīvi. Tad viņi ar Tomasu bija uz nažiem kādu laiku, un tad viņš atkal aizgāja no Adamsu Famīlijas projām, un īsu laiku, vienu vai divus koncertus ar mums nospēlēja basu muzikants Herbe. Un vēl viss kas notika pēc tam, un kaut kā Raivis atkal atgriezās pie mums atpakaļ. And tad viņš vairs projām negāja. Man liekas, ka viņš ir ar mums no kāda 2008. gada. Un tagad viņš ir D-Day’s Family basģitārists.
J. Un tagad pastāsti drusku vairāk tieši par D-Day’s Family. Par šībrīža projektu. Arī drusku par jūsu nākotnes plāniem.
R. Tagadējais sastāvs ir šāds – Kurmis (Pauls Kravalis), Raivis (basģitāra), Snake (vokāls) un es. Ar Snake (Talantu Fabrika 2) mēs esam pazīstami jau sen. Savu laik es viņa un Jāņa Dūmiņa blicei Matchman’s devu iespēju uzspēlēt klubā Saksofons. Un viņi no manis arī īrēja telpas mēģinājumiem. Un dzīve mani ar Snake atkal saveda kopā.
Būtu labi, ja mums sanāktu ierakstīt pie Mida (Aldis Zaļūksnis, Crazy Dolls, mūzikas producents) albumu. Līdz šiim visu, ko mēs esam veikuši, esam veikuši sadarbībā ar šo cilvēku. Viņa muzikālās dotības ir unikālas. Savulaik tieši viņš producēja Mariju Naumovu nacionālajā atlasē, kura vēlāk vinnēja visā Eirovīzijā. Ar ko tikai viņš nav sadarbojies! Viņš jūt ierakstā katru toni, katru sīkumu, katru elpas vilcienu. Kā zirneklis uz tīkla jūt nejauši nolaidušos mazu mušiņu. Esam tikko ierakstījuš pie viņai jaunu dziesmu – Alibaba, ko mēgināsim palaist masu saziņas līdzekļos. Kad beigsies Covid sērga, mēģināsim spēlēt visur, kur mūs aicinās un kādu naudiņu par to maksās. Tur, kur varēs tikt spēlēt, tur arī spēlēsim. Mēs nedomājam baigi šķirot stadionus, vai motociklistu pasākumus, vai bārus, vai bēres. Ja aicina, tas nozīmē, ka interesē. Ja interesē, tad kāpēc gan nespēlēt?
J. Kur tu redzi grupu D-Day’s Family pēc 20 gadiem?
R. Es tik tālu uz to neskatos. Es drīzāk skatos tuvāko 5 gadu robežās. Labi, ja tik ilgi.
Publikācija tapusi ar VKKF atbalstu.
Leave a Reply
Lai komentētu, jums jāpiesakās sistēmā.