INOKENTIJS MĀRPLS un ZIG ZAG – tā kā pavasarī

Piektdien, 7, aprīlī, Vagonu Zālē (Vagonu iela 21) tā kā pavasarī – grupas „Inokentijs Mārpls” un „Zig Zag” , koncerta sākums 20:00, ieeja no 19:00

Tā kā pavasarī – svētkos pilsētā paliekošajiem un pilsētas viesiem veltīts alternatīvās mūzikas koncerts ar latviešu rokmūzikas leģendām.

Inokentijs Mārpls – latviešu neatkarīgās mūzikas leģenda, kas mainīgos sastāvos pastāv kopš 1985. gada (sākotnējais nosaukums Aklā Zarna, 1987. gadā pārtapa par Inokentiju Mārplu).

Grupas ieguldījums pankroka attīstībā Latvijā ir viens no ievērojamākajiem. Grupa ir viena no leģendārākajām Latvijas pagrīdes grupām, kas tiek uzskatīta par PSRS smagā pankroka aizsācējiem. Grupa koncertējusi daudzos pagrīdes festivālos. Spēlējusi arī ārpus Latvijas – Lietuvā, Igaunijā, Holandē, Ungārijā, Krievijā.

Grupas mūsdienu skanējums ir pankroks, rokenrols, regejs, jaunais vilnis, rokmūzika, smagais pankroks, džezs u.c. Grupas kontā seši pilnie albumi, ep un dziesmas, kas jau kļuvušas par koncertu klasiku un klausītāju ikdienas zelta fondu. Sociāli asie, mazliet ironiskie teksti, kuros ietverta dziļāka jēga ir kā mazās himnas, kurām vārdus zin gan jaunāka, gan paaudze gados.

Inokentija Mārpla līderis Raimonds Lagimovs jeb „Dambis” ilgus gadus pazīstams kā Latvijas pagrīdes mūzikas dzīves vadītājs — daudzu nozīmīgu mūzikas sarīkojumu rīkotājs,  ierakstu izdevējs, daudzu gadu garumā arī neatkarīgās latviešu mūzikas vāceļu „Odekolons” , „Latvijas Punk/Hc” apkopotājs un liels latviešu mūzikas entuziasts.

Koncertā izskanēs dziesmas no visiem grupas albumiem – gan dejošanai, gan līdzi dziedāšanai, gan apcerei.

ZIG ZAG – ir latviešu alternatīvā roka/pankroka grupa, viena no pirmajām latviešu grupām šajā mūzikas žanrā. Grupa tika izveidota 1985. gadā, tobrīd tās nosaukums bija “Ārprāc”. Grupas solisti bija Juris Lasinskis un Gvido Linga, un tā uzstājās arodskolu un vidusskolu pasākumos.

Šobrīd grupā spēlē Juris Lasinskis – vokāls, solo ģitāra, Jānis Māriņš – basģitāra, sintezātors, balss, Uldis Timoško – bungas,balss.

2013. gada decembrī „Naba music” paspārnē dienasgaismu ieraudzīja „Zig Zag” dubultdisks, kurā apkopoti līdz šim nekad oficiāli neizdotie ieraksti – „Es neesmu nervozs, bet manas problēmas ir normālas” (1987) un „Zig Zag” (1988). Grupas kontā albumi – “Visas Lietas” (1994) , “Citrons Zog” (1996) , “Gadu Laiki” (2012) , “Signe Melo” (2013) un “Ēzelītis Iā” (2016)

Grupas jaunākais albums izdots pagājušajā gadā -„Vēstules Sniegavīram Kosmosā”, 12 pavisam svaigas dziesmas, kas tapušas pēdējo gadu laikā.

Koncertā – arīdzan, jau klasiskās vērtības, grupas zelta fonda dziesmas un jaunākais albums.

Koncerts 20:00, ieeja n 19:00 , biļetes iepriekšpārdošanā ticketshop.lv no 10eur

Be the first to comment

Leave a Reply