Piektdien, 8. decembrī plkst. 21.00 Rīgā, “Latvijas 1. rokkafejnīcā” grupas “Inokentijs Mārpls” 30 gadu jubilejas koncerts un albuma “Āmuris un sirpis” raudzības.
Grupa “Inokentijs Mārpls” dibināta 1985. gadā ar sākotnējo nosaukumu “Aklā zarna”, kas 1987. gadā pārtop par “Inokentijs Mārpls”.
“Inokentija Mārpla” līderis Dambis, pateicoties savam ieguldījumam Latvijas pagrīdes mūzikas dzīves attīstībā, tiek dēvēts par Latvijas pagrīdes mūzikas tēvu, pankroka vectētiņu u. tml., un joprojām turpina izpelnīties dažādus cieņu apliecinošus apzīmējumus. Jau vairāk nekā 25 gadus Dambis ir daudzu nozīmīgu mūzikas pasākumu organizators un ierakstu izdevējs, veicinot un arhivējot daudzveidīgas Latvijas underground mākslas izpausmes formas.
Grupa ir leģendāra ar savu ieguldījumu pankroka attīstībā Latvijā, turklāt tiek uzskatīta arī par PSRS hārdkora aizsācējiem. Grupa koncertējusi neskaitāmos lielos un mazos festivālos ne vien Latvijā, bet arī Lietuvā, Igaunijā, Nīderlandē, Ungārijā, Krievijā, Zviedrijā. Grupas skanējumu viedo panka, rokenrola, regeja, hārdkora, metāla un rokmūzikas elementi.
“Āmuris un sirpis” ir grupas agrīnā posma ierakstu apkopojums (no 1987. līdz 1990. gadam). Iepriekš šī izlase klejojusi tikai šaurās melomānu aprindās vismaz divās versijās – Rīgas pagrīdes mūzikas aktīvistu vadītās studijas “Tornis” versijā ar nosaukumu “Dambja izlase” un Kuldīgas pagrīdnieku “KAMPA” versijā “Āmuris un sirpis”.Lieki piebilst, ka šīs apšaubāmas skaņas kvalitātes versijas tika kopētas un pārkopētas, lai nodotu vēl citiem. Atceroties konkrēto laika posmu, jāpatur prātā, kādas tobrīd pankroka grupai bija ierakstu iespējas, kāda ideoloģija un attieksme valdīja.
Tagad izlase piedzīvo atdzimšanu jau ar cita laikmeta tehnisko iespēju palīdzību.
Zīmīgi, ka tieši decembrī pirms trīsdesmit gadiem Dambis ar domubiedriem un Krāmu ielas pagraba līderi Ati Seviško organizēja “Pagraba” festivālu piecu dienu garumā, kurā piedalījās tālaika aktīvās pagrīdes grupas.
Koncertā uz skatuves kāps vairāki agrīnie grupas sastāvi – Didzis Erra, Agris Rostoks, Māris Šverns, Iguna Rubene (Černova), Kaspars Putriņš, Kaspars Bindemanis –, kā arī mūsdienu sastāvs un DJ Rudaks.
Leave a Reply
Lai komentētu, jums jāpiesakās sistēmā.