Igauņu grupa SIBYL VANE atgriežas Rīgā

Piektdien, 24. jūlijā, peldošā mākslas galerija „Noass” (AB dambis), plkst. 20:00, igauņu indie pop/alternatīvā roka grupa „Sibyl Vane” prezentēs savu jaunāko albumu „Dutchess”

Igaunijas grupu „Sibyl Vane” vislabāk raksturo indie-pop apvienojumā ar post-punk atdzimšanu un 90. gadu alternatīvā roka elementiem. „Sibyl Vane” izteiksmīgā un melanholiskā skaņa savu galīgo slīpējumu piešķir grupas pirmajai sievietei – dziedātājai dziesmu autorei un ģitāristei Helēnas Randlaht atpazīstami unikālajai balsij un harizmātiskajam tēlam. Viņu izaugsme no Igaunijas mūzikas skatuves līdz robežas šķērsošanas sensācijai 2011. gadā bija strauja un ievērojama. Viņu spēcīgā un harizmātiskā skatuves klātbūtne priecēja kritiķus un auditoriju dažādās Eiropas valstīs.

„Sibyl Vane” ir trausla un spocīga mūzika. Viņu muzikālās izpausmes tiek salīdzinātas ar tādiem māksliniekiem kā PJ Harvey, Anna Calvi, The Cranberries, Depeche Mode, Lykke Li un System Of A Down. Kā 90. gadu bērni viņi eksplodē kaut ko tādu, ko mēs visi atceramies no MTV un rokmūzikas koncertu norises vietām, kuras mēs kādreiz apmeklējām.

Trio, kas nosaukums cēlies no Oskara Vailda traģiskā varoņa, savu ceļojumu sāka 2010. gada pavasarī. Vietējie alternatīvā roka grupas ģitāristi Heiko Leesments un Helēna Randlahta nodibināja „Sibyl Vane” kā vienreizēju blakusprojektu. Pēc gandrīz nejaušas uzvaras vairākos konkursos Igaunijā viņi izpelnījās starptautisku uzmanību.

Pamanīti Latvijā – 2012. gadā parakstīts ierakstu darījums ar latviešu izdevniecību „I Love You Records” . Tajā pašā gadā sadarbības rezultāts bija sirsnīgi gaidītais debijas albums „Love, Holy Water & TV” un sekojošā koncertdarbība Baltijas valstīs, Somijā un Zviedrijā.

2017. Gadā seko albums „Sibyl Vane” (I Love You records), savukārt šogad izdots jauns albums „Dutchess”, ar kuru grupa arī piestās Rīgā.

Īpašie koncerta viesi – alternatīvā roka grupa „Purple Negative” no Rīgas.

Koncerta sākums 20:00,

ieejas biļetes iepriekšpārdošanā ticketshop.lv https://ticketshop.lv/site/events/view/3604

Be the first to comment

Leave a Reply