Hip- Hop mākslinieks Metafors un Jānis Drēģeris apvieno spēkus singlā “Paralīze”

Metafors (Gvido Podnieks) un Jānis Drēģeris apvieno savus muzikālos virzienus pavisam savādākā izteiksmē: Latvijas Rap/Trap/Metal žanrā, iekļaujos trap bītus, repa atklātumu un metāla jaudu un dzirksteli. Projekta sākumā jau bija skaidrs, ka abi mākslinieki ieguldīs maksimāli daudz spēkus, pietuvojoties ārpus savām ikdienas un muzikālās izpratnes robežām.

Dziesmas „Paralīze” vārdu autors ir Latvijas repa kultūras respektējošais jaunietis Gvido Podnieks, kurš upurēja to cepšanā visizaicinošāko dzīvē un krustcelēs izvēlēto ceļu skarbās piedevas. Cieņpilnas, uzvaru un ar zaudējumiem bagātas dzīves straumes pamata šķērslis gandrīz katram esot bijis pats sev un lai tiktu tam pāri, ir jāuzdrošinās veikt soli, kādu neesot soļojis vēl nekad iepriekš. Lai šo ideju un pretstatu pašam sev attēlotu klipā, Rēga loma tika izvēlēta piemēroti, uzknibinot tam trendā esošā stila neaizstājamu aksesuāru – masku (bet tikai gāzmasku).

Jaudīgas metāla mūzikas dzelzrīkles kalējs ir Jānis Drēģeris, radot piemērotu pamatu vārdu skaldītājam Gvido. Asiņains ritma ģitāru skanējums, dārdošās bungu partijas liek klausītāju ausīm izbaudīt patieso metāla spēku un jaudu, kas caurvijas pāri mūsu iedomu robežām.

Šo grūto un vienlaicīgi kreatīvo darbu ar video veidošanu un montēšanu, lai mūzika un vārdi nepazustu nezināmās tālēs, uzņēmās jau zināmais mūsu un citu paaudžu pārstāvjiem – video operators un vienkārši labs čalis Ivars Utināns.

Artūrs Strauts bija tas neaizstājamais projekta elements, kas nepalaida garām iespēju ieguldīt savus audio masterēšanas spēkus šajā projektā.

Īpašu atzinību ir pelnījusi Daugavpils Cietokšņa administrācija, kura ļāva iemūžināt visu nepieciešamo savā vēsturiskajā objektā, kā arī draugi un paziņas, kuri ļāvuši izmantot savas speciālās gāzmaskas.

Be the first to comment

Leave a Reply