Grupa Židrūns laiž klajā dziesmu “Vai?”

Foto: Jānis Romanovskis

Atzīmējot ārkārtas situācijas atgriešanos, grupa “Židrūns” laiž klajā dziesmu “Vai?”. Tā veidota pirmās ārkārtas situācijas laikā ar pārdomām: “Vai šis nav tas laiks, kādu mēs piesaucām?”. Jaunais grupas albums “Židrūns kovārņu mazbērniem” ir izdots platē un publicēts internetā.

Pirmdien, 9.novembrī, Latvijā tiek aizliegti visi publiskie pasākumi klātienē, lai sargātu sabiedrības veselību un medicīnas sistēmu, mediķus. Kultūras un mūzikas cienītājiem un autoriem tas nozīmē nesatikšanos, distancēšanos vienam no otra, taču labi, ka ir mūzikas ieraksti, kas varbūt ir zināms emocionāls glābiņš. Šogad tapis grupas “Židrūns” jaunākais albums ar svaigu vietējo rokmūziku. Kā viena no tēmām, kas apskatīta dziesmās, ir šis laiks mūsu dzīvēs – skaistais, neglītais un negaidītais tajā.

Tā ar mazliet ķecerīgu jautājumu virkni skan strauja rokmūzikas dziesma, kuru “Židrūns” vēlas piedāvāt klausītāju uzmanībai kā otro singlu no jaunā albuma. Šoruden grupa paspēja vienu reizi uzdot šos jautājumus klausītājiem klātienē. Tas bija 30.oktobrī, kad āra koncertā Rīgā pie peldošās mākslas galerijas “Noass” notika albuma “Židrūns kovārņu mazbērniem” izdošanas pasākums. Tajā maskās tērptu klausītāju priekšā notika grupas vienīgā uzstāšanās šogad. Šajā kjoncertā kā īpašie viesi bija uzaicināts instrumentālās rokmūzikas ansamblis “Dz”. No skatuves tika atklāti plāni drīzumā izdot “Dz” debijas albumu. Apvienībā spēlē Adrians Grīns, Staņislavs Kuļikovs, Kārlis Heimrāts, Aleksandrs Aleksandrovs, Katrīne Sabīne Kalniņa un Juris Simanovičs. Mūziķi ir zināmi saistībā ar līdzšinējo darbību grupās “Nē”, “Bērnības milicija, “Nikto”, “Donēts” un citās grupās un projektos.

Albums “Židrūns kovārņu mazbērniem” pieejams platē, digitāli un straumēšanā

Albumu laidis klajā apgāds “I Love You Records”. Tas izdots dzeltenā vinila platē ar pievienotu lejupielādes kodu. Albums ir pieejams arī digitālas lejupielādes failu veidā.

Studijas ierakstā ir 11 dziesmas un skaņdarbi, kurus kopīgi veidojuši “Židrūna” dalībnieki Anrijs Korps, Ritvars Bīders, Klāvs Kalnačs un Ulvis Urtāns. Dziesmu tekstus veidojis grupas štata tekstu autors Židrūns G. un grupas dalībnieku vienaudži

– dzejnieki Toms Treibergs, Raibīs un kikōne (1984.–2006.). Izņēmums ir skaņdarbs “Zaķītis”, kur izskan mākslinieka Kārļa Padega (1911.–1940.) rakstīts teksts.

Pilna albuma versija ir pieejama albuma taustāmā formātā, kas ir iegādājams mūzikas veikalos vai pasūtāms Bandcam vietnē.

Straumēšanai visās lielākajās straumēšanas platformās Spotify, Youtube, Deezer, Apple Music, u.c. pieejamas deviņas no albuma dziesmām.

Albuma ierakstu, miksēšanu un pēcapstrādi veicis Ģirts Laumanis jeb Lomiks. Tas darīts 2020.gada augustā un septembrī skaņu ierakstu studijā “Hodila Audio” Valmierā. “Židrūns kovārņu mazbērniem” māksliniecisko noformējumu un dizainu veidojis Otto Zitmanis. Albuma ieskaņošanu un izdošanu atbalstījis “Valsts kultūrkapitāla fonds”.

Be the first to comment

Leave a Reply