Grupa “Refleksija” izdod dziesmu “Karavīrs”

Foto: Gatis Indrēvics
Foto: Gatis Indrēvics

Grupa “Refleksija” sadarbībā ar Nacionālo bruņoto spēku Speciālo uzdevumu vienību piedāvā dziesmu “Karavīrs”. Jaunā kompozīcija ir latvju bāleliņa vēstule mātei Latvijai un vienlaikus arī savai miesīgajai mātei. Dziesma vēstī par vīriem, kuri gatavi aizstāvēt visu, kas uz šīs zemes svēts. “Karavīrs” iemieso ilgas pēc neatkarības un sapņus par to. Iniciatīva radīt šo dziesmu kā dāvanu Latvijas simtgadē nākusi no NBS SUV.

Grupas “Refleksija” solists un dziesmas vārdu autors Arturs Gruzdiņš teic: “Saņemot piedāvājumu radīt kopīgu dziesmu no Speciālo uzdevumu vienības, mēs jutāmies ļoti, ļoti pagodināti. Tie ir cilvēki, kuri stāv sardzē par mūsu Latviju un mums ir liels gods nu saukt viņus par saviem draugiem. Arī mums pašiem ir sajūta, ka atgriežamies pie savām saknēm, jo grupa “Refleksija” sākās ar dziesmu “Patriots” tieši pirms trim gadiem, 18.novembrī. Šī patriotiskā tēma mums ir ļoti, ļoti tuva un nozīmīga.”

“Idejas pamatā galvenā vēlme bija radīt dāvanu Latvijai. Par speciālo operāciju karavīriem un viņu darbiem parasti netiek publiski runāts. Tāpēc vēlējāmies radīt patriotisku un motivējošu videoklipu ar labu dziesmu, kurā iekļauta virkne mums būtisku tēlu un vērtību. Šis ir uzskatāms piemērs visaptverošai valsts aizsardzībai, kur katrs Latvijas iedzīvotājs var piedalīties mūsu gara un spēju stiprināšanā ar to, kas ir viņa stiprā puse. Arturu un citus grupas māksliniekus var minēt kā teicamu paraugu nesavtīgam atbalstam dāvanas tapšanā,” stāsta Speciālo uzdevumu vienības komandieris komandleitnants Staņislavs Leimanis.

Laikā, kad Latvijai dzimšanas dienā tiek pasniegtas neskaitāmas dāvanas, grupa “Refleksija” sadarbībā ar NBS SUV savu stāstu pasniedz vēstules formā mātei – miesīgai un mātei Latvijai. Vēstules autors ir latvju bāleliņš. Viņš ierakumos, strēlnieku pozīcijās 1918.gadā, un tik pat labi arī šodien, jebkurā vietā, stāsta par nezūdošām cerībām un sapņiem.

Video tapis sadarbībā ar Aizsardzības ministriju.

Be the first to comment

Leave a Reply