Grupa “Pūķa Gars” izdod dziesmu “Laimes zaldāts”

FOTO: Līga Vītola
FOTO: Līga Vītola
Spread the love

Latvijas alternatīvās mūzikas grupa «Pūķa Gars» laidusi klajā sava trešā albuma priekšvēstnesi — kompozīciju «Laimes zaldāts».

Laimes kalējs katrs sev pats, tā saka. Bieži piemirstas vien tas, ka šajā procesā nereti zaudējam daļu sevis.. Bet, vai mēmos solījumos elku alkām un mirāžu vīzijām zaudētā gara balss ir atgūstama?

Saite uz dziesmas ierakstu: https://pukagars.bandcamp.com/track/laimes-zald-ts

«Topošais albums klausītājiem atkal sniegs jaunas un nebijušas sajūtas. Jo tādi mēs esam — radot skaņdarbus, necenšamies ieturēt stingras žanriskās vadlīnijas, materializējam to, kas ir attiecīgajā brīdī paužams, jo tas ir tas, par ko, mūsuprāt, iestājas māksla, kā tāda,» atklāj «Pūķa Gars» dalībnieki.

Grupa saka īpašu paldies Kārlim Šteinmanim (KS Records) par cilvēcisko pacietību un profesionālo skaņas inženiera darbu, īstenojot šo ierakstu.

Jāpiebilst, ka šis nav vienīgais jaunums no «Pūķa Gara» — atzīmējot savu 10. pastāvēšanas gadu, grupa aicina 5. aprīlī apmeklēt sava debijas mūzikas video prezentāciju klubā «Republika» (Mazā Pils iela 11, Vecrīga).

Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja pašiem pirmajiem noskatīties «Pūķa Gara» nule kā publicētās dziesmas «Laimes zaldāts» videoklipu, kā arī baudīt grupas koncertu, kuru papildinās apvienību «The Factor» un «Green Novice» uzstāšanās.

Grupa «Pūķa Gars» izveidota 2009. gadā Rīgā. Kopš tā laika izdevusi divus pilnmetrāžas albumus: «Kārdinājums» (2010) un «Maldinātājs» (2014), vienlaikus uzstājoties dažādos mūzikas festivālos, klubos un pasākumos, tostarp Rīgas pilsētas svētkos, Rūjienas pilsētas svētkos, Jāņa Groduma piemiņas koncertā Vērmanes dārzā u. c.

«Pūķa Gars» var lepoties arī ar atzīstamiem sasniegumiem mūzikas konkursos: 2010. gadā iegūta 1. vieta «Rock’n’Riga» skatuves «Garāžas duelī 3», bet 2017. gadā iegūta zelta medaļa kanāla «RīgaTV 24» mūzikas šovā «Troksnis ringā».

Be the first to comment

Leave a Reply