Grupa “Ocularis Infernum” izdod debijas albumu “Expired Utopia”

Grupa "Ocularis Infernum" | Publicitātes foto
Grupa "Ocularis Infernum" | Publicitātes foto
Spread the love

Savulaik ļoti populārā pašmāju blekmetāla grupa “Ocularis Infernum” pēc ilgāka klusuma perioda atsākusi darbību un izdevusi debijas albumu “Expired Utopia”.

Grupas aizsākumi meklējami 2002. gadā Alojas novadā, kad divi jaunieši sāka interesēties par smago mūziku. Kad viņiem pievienojās taustiņnieks Magnuss un vokāliste Kristiāna, grupa bija nokomplektēta pavisam, izvirzīja ambiciozu mērķi un radošo vīziju.

Grupa startēja ar pirmajiem koncertiem, pamazām gūstot lielāku atpazīstamību un klausītāju interesi, jo reti kura grupa Latvijā tobrīd spēlēja blekmetālu, kur nu vēl ar ķērcošu sievietes vokālu. Aktīvākie smagās mūzikas koncertu apmeklētāji noteikti atceras grupas uzvaru jauno grupu konkursā “Fresh Blood” (2008) vai atminas viņus kā “Skyforger” (“Sapņu fabrika”, 2010) un zviedru “Shining” koncertu iesildītājus.

2011. gadā grupa sāka darbu studijā pie albuma ieraksta, bet iekšējo nesaskaņu dēļ vairākkārt mainījās sastāvs, un rezultātā grupa izjuka.

Tagad “Ocularis Infernum” ir atgriezušies mūzikas apritē ar veco nosaukumu. Pēdējos piecus gadus grupa strādājusi pie savām dziesmām, mainījusi skanējumu, meklējusi risinājumu albuma ierakstīšanai pašu spēkiem. Grupas kodolu veido ģitārists Andris Začs, taustiņnieks Magnuss un vokāliste Māra.

Paši mūziķi par jauno skanējumu un albuma tapšanu stāsta: “Visu albuma tapšanas laiku notika “cīņa” starp minoru un mažoru. Magnuss vairāk gribēja [rakstīt] mažorā, melodiskāk, savukārt es – ļaunāku [skanējumu] vairāk minorā. Kopdarbs sanācis netradicionāls – katra dziesma būvēta kā stāsts, kas vijas uz priekšu. Šo kontrastu vēl vairāk paspilgtina Māras vokāls, kas mainās – gan clean, gan growl.

Māra ienesa arī jaunas dziesmu tematikas – teksti skar sociālas, filosofiskas, nihilisma un pat vides aizsardzības tēmas. Tie ataino mūsdienu problēmas, ar kurām mēs visi kā sabiedrība saskaramies.

Vēl lielāku kontrastu palīdzēja radīt viesvokālists Mārtiņš Lazdāns (“Frailty”) ar savu zemo doom manieres vokālu – tajā pašā leģendārajā dziesmā “Akathisia”.”

Albums “Expired Utopia” izdots novembra sākumā gan kā kompaktdisks nelielā tirāžā, gan digitāli.

ocularisinfernum.bandcamp.com
facebook.com/Ocularis-Infernum-317682312152

Be the first to comment

Leave a Reply