Grupa “Oceanpath” saulgriežos aicina uz albuma “Elementi” Rīgas prezentāciju

Foto: Liene Minoviča
Foto: Liene Minoviča

Rūdīti ugunī. Saluši vējā. Rūsējuši zemē. Slīpēti ūdenī. Cauri aizlaikiem savīti vārdi, paaudžu paaudzēm kaldinātas saiknes, gadus simtos uzkrājies spēks. Zeme un debess, uguns un ūdens. Elementi nāk.

Sagaidot gada īsāko nakti, simfoniskā metāla apvienība OCEANPATH aicina uz minialbuma ELEMENTI Rīgas prezentāciju kultūras telpā AUTENTIKA. Ieeja – bez maksas. Pirmatskaņojumu minialbums ELEMENTI piedzīvoja 16.jūnijā Bauskā, mūsdienu etniskās mūzikas un seno amatu festivālā ZOBENS UN LEMESS, gūstot plašu klausītāju atzinību. Savukārt 21.jūnijā šī pati programma izskanēs klausītājiem Rīgā. Albums izdots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Mūzikas kritiķis Sandris Vanzovičs par ELEMENTIEM: “OCEANPATH lielākais trumpis neapšaubāmi ir vokāls – noklausoties tikai dažus Laimas paraugdemonstrējumus, top skaidrs, ko viņa dara operā, un kāpēc saņēmusi “Gada vokāla” balvu arī pie “metālistiem”. Tiesa, šis nav vienīgais trumpis, jo dziesmas piesaista arī ar savu melodiskumu, kas labi savienots ar metālmūzikas ritmiem.”

Plūstošas melodijas, rokmūzikas smagums un metāla pamatīgums – grupa OCEANPATH ir viena no retajām, kas Latvijā rada un izpilda mūziku simfoniskā metāla žanrā. Jaudīgs sieviešu vokāls, smagnēji ģitāras ritmi un ekspresīva ritma sekcija, kā arī izteikts melodiskums ir OCEANPATH radošā rokraksta pamatā. Īpaša OCEANPATH muzikālās programmas sastāvdaļa ir folkmetāla tradīcijās tapušās kompozīcijas, kas tiks atskaņotas koncertā kultūras telpā AUTENTIKA.

Be the first to comment

Leave a Reply