Grupa Holy Lamb nodod klausītājiem jaunu dziesmu

Latvijas senākā funkcionējošā progresīvā roka grupa šonedēļ laidusi klajā savu jaunāko dziesmu Joy Galore (Prieka pārpilnība) – pirmo, kuru kvintets sagatavojis iekļaušanai savā nākamajā, piektajā, albumā.

Joy Galore ir arī pirmā dziesma, kuru grupa radījusi pašreizējā sastāvā, un likumsakarīgi, ka tā pēdējos pāris gadus ir iekļauta Holy Lamb koncertu programmā. Tās mūzikas autori ir Ansis Markauss un Aigars Červinskis, kurš  sarakstījis arī vārdus šai dziesmai.

“Vārdiskais vēstījums šai dziesmai ir apmēram šāds: noteiktā dzīves nogrieznī tu vari sastrādāt visdažādākās cūcības un saņemt pretī sāpīgas mācības no līdzcilvēkiem. Labi, ja laika gaitā apzinies, ka ir iespēja atgriezties nulles punktā jeb pie savām saknēm un sākt ceļu no jauna. Ja pie tādas atskārsmes tomēr nenonāc un turpini dragāt pa dzīvi pāri līķiem, tad morāli kaut kas acīm redzami nav kārtībā. Dziesmas galvenais varonis, mūsdienu hipsteris ar līdzekļiem un sakariem un bez kauna un mēra sajūtas, atrodas dilemmas priekšā – sākt vēlreiz visu no baltas lapas un zaudēt piespēlētos bonusus vai neko nemainīt, droši virzīties pretī personības kraham un prom no cilvēcības,” lirisko saturu atklāj Aigars.

Patlaban grupā sitamos instrumentus spēlē Gustavs Pauna – viņam šis ir pirmais ieraksts Holy Lamb sastāvā. Pārējais sastāvs palicis nemainīgs kopš 2015. gadā iznākušā albuma Gyrosophy – grupā muzicē ģitāristi Ansis Markauss un Aleksandrs Voļperts, basģitārists un vokālists Aigars Červinskis, taustiņinstrumentālists Juris Rāts.

Līdzās pamatsastāvam dziesmas Joy Galore ierakstā piedalījusies arī Ieva Parša – viņas dziedājumu ierakstījis Valdis Indrišonoks savā studijā (Ievas sadarbība ar grupu jau fiksēta 1999. gadā iznākušajā albumā Salt of the Earth). Pārējo instrumentu un balsu iemūžināšana bija pašu Holy Lamb dalībnieku pārziņā, savukārt lielāko tiesu producenta funkciju uzņēmās Ansis. Dziesmu samiksēja Ģirts Laumanis šā gada septembrī.

Be the first to comment

Leave a Reply