Grupa HARTA, apvienojot spēkus ar draugiem, izveido “neklātienes” singlu latviešu valodā “Nemiers”

Nemiers” ir dziesma par tieši šo brīdi, kurā nav skaidrības par rītdienu, kurā esam spiesti slēpties no izdegšanas un pārguruma. Mēs vēlējāmies uzrakstīt dziesmu kā aicinājumu nebērt citam sāli brūcē, bet gan palīdzēt un padot roku, kad tas visvairāk ir nepieciešams, un dot dzirksti savai komūnai, veidot jaunus kontaktus – pat ja tikai virtuāli.

Dziesmas idejas un mūzikas autori ir Matīss Klaviniuss (HARTA) un Rolands Ignatjevs (MetaCovers, ex-HARTA). “Esmu ārkārtīgi pateicīgs par fenomenālo darbu, kuru mūsu draugi no citām apvienībām ielika, radot tādu kori, ka bija sajūta, ka esmu Dziesmu Svētkos. Man vēljoprojām šķiet neticami, ka šī vienkāršā ideja dziesmas ievadā spēja pārtapt par ko lielāku, kā es jebkad to būtu varējis iedomāties,” saka Matīss.

“Viss sākās, kad Matīss man iesūtīja akordu secību, kas vienā momentā iededza galvā visas spuldzes. Dažu stundu laikā sarakstīju mūziku un turpmākās lietas notika ļoti dabiski un mazliet arī maģiski – izdevās piesaistīt lieliskus cilvēkus, kuri iedvesmojās viens no otra, un kopā mēs spējām radīt ko patiesi spēcīgu!” piebilst Rolands.

Neskaitot Matīsu, Rolandu un Hartas vokālistu Kārli, dziesmā vēl dzirdamas vokālistes Anita Intaite un Māra Lisenko no grupas Māra, kā arī Arturs Gruzdiņš (Refleksija), kurš šajā dziesmā ielicis savu, iespējams smagāko performanci karjerā: “Es atceros kā skolā lasot vēstures grāmatas šausminājāmies par raganu dedzināšanu uz sārta, par linča tiesām, vergiem un visu pārējo, kas cilvēkus padara par briesmoņiem. Bet piedzīvojot notikumus šodien, ar šausmām saprotu, ka nekas jau nav mainījies. Par to sākas šī fantastiskā dziesma.” 

Liriku katrs vokālists sarakstījis pats, iedvesmojoties no galvenās idejas un tekstiem. Skaņas un video ieraksti tika veikti attālināti. Audio vienā gigantiskā veselumā apvienoja un apstrādāja Matīss, singla vāciņu izveidoja Toms Krēsliņš, savukārt par liriku video jāsaka paldies Ērikam Saksonam!

Videoklips skatāms Hartas Youtube kanālā, savukārt audio ieraksts būs pieejams visos lielākajos straumēšanas kanālos no 22.janvāra. MetaCovers YouTube kanālā dzirdama arī instrumentālā dziesmas versija.

Be the first to comment

Leave a Reply