Grupa “Double Faced Eels” mini albumu “Atspulgs” svinēs ar tūri

FOTO: Roberts Āboltiņš
FOTO: Roberts Āboltiņš
Grupa “Double Faced Eels” 25. septembrī laidīs klajā mini albumu (EP) “Atspulgs” un šo notikumu svinēs ar mini tūri visā Latvijā. EP prezentācijas pasākums notiks 25. septembrī 18.00 T/K “Spice”, bet tūre sāksies jau nākamajā dienā ar koncertu Jelgavā, klubā “Jelgavas krekli”, 28. septembrī grupa uzstāsies Rīgā, “Latvijas 1. Rokkafejnīcā”, 29. septembrī Valmierā, bārā “Tinte”, 5. oktobrī Liepājā, “Fontaine Palace”. 
EP tituldziesma “Atspulgs” nāca klajā jūnijā un iezīmēja pārsteidzošas pārmaiņas grupas skanējumā — šīs pārmaiņas būs dzirdamas arī jaunajā EP. 
“Mums kā grupai tas bija liels pārbaudījums — mainīt stilistisko sniegumu un elementus mūzikā, bet tas bija nepieciešams,  lai virzītos uz priekšu. Lielu pārliecību sevī guvu esot ASV — izcīnītā uzvara šovā “Best.Cover.Ever” un iespēja uzstāties kopā ar Bībiju Reksu. No Losandželosas kritiķiem saņēmām spēcīgu apstiprinājuma zīmogu tam, ka esam uzsākuši ceļu pareizā virzienā,” saka grupas dibinātājs Marka.  
“Double Faced Eels” ir vienīgā grupa no Eiropas, kas iekļuva YouTube konkursa “Best.Cover.Ever” finālā, konkursa pirmajā sezonā DFE šovā uzvarēja. 

“Piekrītu tam, ka  jārada tas, kas patīk, bet tu nevari ignorēt tendences nedz mūzikā, nedz mākslā kopumā. “Best.Cover.Ever” mūs pamudināja meklēt sevī ko jaunu, tas bija labs impulss pārmaiņām, bet noteikti ne viegls,” saka Marka. 
“Viss sākās ar vienošanos grupā, ka mēs izmēģināsim roku modernākā skanējumā, bet ar to pašu pankroka, pieaugušo huligānu attieksmi. Manuprāt, tas ir izdevies. Esmu ļoti lepns ar šiem ierakstiem, ar gala rezultātu un Markas producenta darbu,” par pārmaiņu rezultātu saka grupas solists un tekstu autors Reinis Straume. 
Šis ir arī pirmais grupas mēģinājums radīt dziesmas latviešu valodā kopš grupas solists ir Reinis, kas, spriežot pēc “Atspulgs” panākumiem lielo radio staciju topos un atskaņošanas sarakstos, bijis ļoti pareizs lēmums. 

“Veidojot “Atspulgs” (un anglisko versiju — “Mirror Test”, kas iznāks 5. oktobrī), ne ar ko nesamierinājāmies nevienā tā tapšanas stadijā. Nedz mūzikas sajūtas, nedz aranžējuma, nedz skaņu izvēles, nedz teksta ziņā neapstājāmies, kamēr nebijām 100% apmierināti ar padarīto,” saka Reinis. 
“Darbs pie mini albuma šādā bezkompromisu režīmā brīžiem šķita ļoti grūts, bet tagad atlicis patīkamākais, dalīties ar mūziku koncertos,” saka grupas basģitārists Viktors Maslovs. 

Be the first to comment

Leave a Reply