Grupa DEODIUM aicina uz albuma “Gaismogs” prezentācijas pasākumu

Deodium ir blackened death metāla apvienība 4 vīru sastāvā, kuras dziesmas skan tikai latviešu valodā.
Pagājušā gada rudenī tika izdots grupas trešais albums “Gaismogs”, kas paspēts jau atrādīt Lietuvas un Igaunijas publikai. Diemžēl plānotais prezentācijas koncerts Latvijā, kas sakrita ar grupas pirmā koncerta desmito gadadienu, tika atcelts ierobežojumu dēļ. Tagad tas ir “atpakaļ uz strīpas” un norisināsies 21. maijā “Tu jau zini kur.” (Tallinas kvartāls).

Albuma iekļautas 8 dziesmas ar tematiku par indivīdu/cilvēku un tā mijiedarbību ar apkārtējo vidi, iekšējo pasauli, citiem un viņu pašu.
Par albuma titula vēstnesi izvēlēts citāts no Ilonas Leimanes grāmatas “Vadātājs” (1946.g.): “Tikai tas, kura kājas ir striegušas bezdibeni, tikai tas, kurš vērpies mutuļojošā atvarā, un tikai tas, kurš rūdījies izmisuma un sāpju smeldzē, iegūst to gaismogu, kas viņu jau iztālēm atšķir no pārējiem.
Šis gaismogs ir tā cilvēka daļa, kas viņā ir viņa paša un nepieder ne viņa vecākiem, ne tai garajai
senču virknei, kas stāv aiz viņa.”

Uz “Tu jau zini kur.” skatuves Deodium pievienosies old school death metal grupa Grunts un pašmāju Sluge/Doom/Psychedelic spīdeklis Saturn’s Husk.
Grunts ir salīdzinoši jauna apvienība, kas 2020. gadā izdevusi debijas EP “Sārta dzīle, sārta zeme” ar tematiku par un ap nāvi.
Savukārt, Saturn’s Husk darbojas kopš 2014. gada un ir paspējuši izdot jau 4 ierakstus, savu darbību
raksturojot kā: “hipnotisku rifu un psihedēlisku skaņu ainavu uzburšanu”.
Pasākumā ieeja no pulksten 19:00, sākums paradzēts 20:00.

Be the first to comment

Leave a Reply