Grupa DCH izdod VIDEO Albumu, “Mēness” un nodod klausītājiem noskatīties singlu “IR VIRZIENS”

FOTO: Oskars Lūsis

2020 gada vasaras vidū, grupas “DCH” puiši paziņoja, ka ir sagatavojuši, ne tikai Audio, bet arī Video materiālu savam debijas albumam “Mēness”, kurš tika ierkastīts Jelgavā, pie skaņu inžiniera Kārļa Šteinmaņa un video materiāli albūmam tapa pateicoties operātora Oskara Lūša klātbūtnei. 

Visas albuma video versijas tika nodotas plašākai auditorijai, ieturot 1 – 2 mēnešu intervālu, sākot no 2020 gada jūlija, beidzot ar 2021 gada jūniju. Ja viss šķiet pareizi, DCH ir pirmā grupa Latvijas ārēs, kas izdod VIDEO albumu. Šobrīd 7 no 8 dziesmām var gan dzirdēt, gan klausīties DCH “YT” kanālā kā albuma atskaņošanas sarakstu: 

Pats albums dienas gaismu ieraudzīja Audio formātā 2020 gada izskaņā, precīzāk novembrī. 

Piedzīvojot situāciju, kad šo stāstījumu nav iespējas realizēt klātbūtnē, grupa devās divu mēnešu garā un plašā ciemošanās tūrē pie medijiem visā Latvijā, lai varētu dalīties ar savu veikumu vismaz digitālajos kanālos. 

Albuma kontekstā, mēness atspoguļo tā divas puses. Tas simbolizē perspektīvu, kā bieži vien tiek saskaldītas, saskatītas, izprastas vai uztvertas lietas, neaizdomājoties par formu vai patieso būtību. 

Mēness ir kā spēle starp redzamo un neredzamo. Starp gaismu un tumsu. Taisnību un meliem.

Ripuļa kopējā vēstījuma bagāža sevī ietver pārdomas par to kā, izmainot vienu darbību kopumu, ir iespēja ietekmēt vesalu virkni ar notikumiem, kuri būstiski var izmanīt, uzlabot, vai gluži pretēji, sagraut. 

Mēness, galvenokārt, ir par cilvēku savstarpējo attiecību uztveri. Tas ir par harmoniju. Par mieru. Par patiesumu pret sevi, ilgām un mīlestību tās augstākajā punktā.

Šodien, beidzot ir iespēja arī satikties ar klausītājiem ciešāk, ko arī grupa plāno darīt.

Tiek veidots pirmais saraksts ar vietām, kurās plānots “Mēness” albumu nodot plašākai auditorijai klātienē. Šobrīd konkrēta informācija vēl netiek sniegta, jo tiek gaidīti pēdējie apstiprinājumi no koncertu organizatoriem. 

Be the first to comment

Leave a Reply