Grupa “CanZone” iedvesmojas no H. K. Andersena pasakas un piedāvā retro-novatorisku videoklipu

Pašmāju grupa “CanZone, kas pavisam nesen laidusi klajā savu pirmo mūzikas albumu “High Time” taustāmā formātā, klausītāju vērtējumam nodod vienu no albuma skaņdarbiem – “Kliedz bez skaņas” –, papildinot to ar mūsdienām visnotaļ neierastu un pārsteidzošu vizuālo materiālu.

Klips, kuru var dēvēt arī par mūzikas īsfilmu, ir mūslaikiem neraksturīgi tīrs roku darbs, un par tā realizāciju jāpateicas divu cilvēku radošajai apvienībai “machinaLID”. Ēnu teātra tehnikā veidotais dziesmas video tapis, iedvesmojoties no Hansa Kristiana Andersena nemirstīgās pasakas par nelokāmo alvas zaldātiņu, trauslo papīra dejotāju un viņu kvēlo bezvārdu mīlestību. Otrs iedvesmas avots ir Andersena mazāk zināmā aizraušanās ar papīra griešanas mākslu.

Videoklipa autori stāsta: “Gan filmas tēli, gan dekorācijas galvenokārt ir zīmētas un izgrieztas no papīra. Kustība un dzīvība filmā tiek ienesta ar rokām, pašdarinātiem mehānismiem un gaismu – spuldzēm, spoguļiem, īstām liesmām. Ja neskaita dažas ainas ar kadru pārklājumu, citu specefektu nav”.

Atsauksmes:

“Iegūt smuku bildi mūzikas videoklipos Latvijā esam iemācījušies. Taču uzdrīkstēšanās meklēt jaunus vizuālos risinājumus mums vēl pieklibo. Prieks, ka grupa “CanZone” to dara un viņiem tas izdodas!”

* Ēriks Saksons, Chaula.tv

“Mazliet nesaprotams, varētu būt atraktīvāks, bet vienalga – elegants un suģestējošs. Katrā ziņā – bērnību atgādinošs, jo kam gan nepatika spēlēties ar alvas zaldātiņiem un/vai locīt papīra kuģīšus?!”

* Sandris Vanzovičs, mūzikas žurnālists

“Grupas “CanZone” videoklips pārsteidz ar savu neordināro pieeju šādu videodarbu veidošanā. Priecē pats fakts, ka ideja pārmantota no nemirstīga klasiskās literatūras darba. Protams, arī paša klipa veidols, kas radies, izmantojot tikai mākslinieciskus līdzekļus. Godīgi sakot, skatījos to ar lielu prieku – kā labu animācijas filmiņu – un uzskatu, ka tas droši var pretendēt uz šī gada labākā mūzikas videoklipa statusu.”

* Ģirts Rozentāls (dj Tanheizers), Radio NABA

Tuvākajos mēnešos “CanZone” būs sastopama un klausāma Rīgā (12. jūlijā klubā “Republika”) un Liepājā (13. jūlijā klubā “Fontaine” un 4. augustā festivālā “Summer Sound”). Albumu “High Time” var iegūt grupas koncertos, kā arī mūzikas veikalos, bet elektroniski – grupas “CanZone” Bandcamp profilā: https://canzone.bandcamp.com/

Dziesmas klausāmas arī populārākajās straumēšanas vietnēs.

Be the first to comment

Leave a Reply