Grupa BEZVĒJŠ izdod singlu “Kas esi tu?”

Spread the love

Grupai “Bezvējš” pavasaris ir iesācies muzikāli radoši un jau šonedēļ klausītājiem tiek prezentēts jaunākais grupas veikums – dziesma “Kas esi tu?”. Romantiskā balāde tapusi sadarbība ar mūziķi un komponistu Fēliksu Ķiģeli. Dziesmas suģestējošo melodiju lieliski papildina dziesmas vārdi, kuru autors ir Elmārs Smiltenieks.

Jaunās balādes vārdu autors par dziesmas noskaņu saka tā: “Kas esi tu un kāpēc tu mani sauc? Kāpēc rodas doma uzrakstīt kādu rindu? Kas ir tas, kas ļauj komponēt mūziku? Kāpēc mēs darām dažādas lietas, ko vienkārši varētu nedarīt? Šādi mēs sev jautājam vismaz kādu reizi dzīvē. Bet atbildi diez vai saņemam. Un diez vai vajag saņemt atbildi.” Meklējot sevī atbildi uz šiem jautājumiem, balādei ir tapis videoklips smilšu animācijas tehnikā, ko radījusi latviešu māksliniece Guna Miķelsone. Guna smilšu animācijas tehnikā darbojas kopš 2012. gada un gan kopā ar “Smilšu kino” radošo komandu, gan individuāli uzstājusies kultūras un izklaides pasākumos Eiropā un ASV.

Par video veidošanu grupas “Bezvējš” jaunajai dziesmai Guna saka, ka tas ir bijis izaicinošs un radošs process: “Strādājot ar mūzikas materiālu, ir skaisti skatīties, kā melodija ietekmē zīmējuma ritmu un stilistiku – rodas kaut kas līdz šim nebijis!”

Grupa “Bezvējš” ir – vokālists Māris Lūkins, ģitāru spēlē Māris Smiltenieks, soloģitāru Uvis Kalve, basu – Raitis Lagzdiņš, bet pie bungām ir Kristiāns Riekstiņš.

Be the first to comment

Leave a Reply