Grupa audrú izdod singlu “Cimdiņš”

28. februārī pašmāju indieroka grupa “audrú” izdevuši singlu ar šķietami ziemīgu nosaukumu “Cimdiņš”,  piebilstot, ka paši šo dziesmu labprāt spēlē arī vasarā. “Cimdiņš  ir grupas pirmais singls latviešu valodā, kuru papildina arī teksta video.

Grupa “audrú” savas dziesmas veido kā noskaņām bagātus stāstus un tādēļ arī neskaidro to nozīmi, ļaujot klausītājiem pašiem iztēloties. Interesanti, ka grupas mūziķu vidū “Cimdiņa” alternatīvais nosaukums ir “Ezītis”.

Grupa saka: “Šķiet, cilvēki dziesmas latviešu valodā gaida vairāk un ir gatavi uzklausīt vairāk. Redzēsim, kā klāsies šai sešas minūtes garajai dziesmai!” Dziesmas sešas minūtes aizrit ātri – sekojot līdzi melodijas līnijai, kas attīstās līdz ar dziesmas stāstu, bet daudzdaļība, mainīgā dinamika, harmonijas progresija dod iemeslu dziesmu nokristīt par postroku. “Cimdiņš” ierakstīts  Valmieras ierakstu studijā “Hodila Records” pie Ģirta Laumaņa.

Grupu “audrú” veido četri draugi – Ieva Svētiņa, Gita Strazdiņa-Dzintara, Artūrs Dzintars un Jurģis Rāts, kurus vieno mīlestība pret dažādu žanru mūziku. 2020. gada oktobrī grupa “audrú” izdeva debijas EP  “the light house trilogy”, kas nominēts Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons 2021” kategorijā Debija. “Mēs bijām ļoti pārsteigti, kad uzzinājām, ka esam starp pieciem “Zelta Mikrofons” debitantiem. Protams, mēs priecājamies, ka esam sadzirdēti, “ atklāj grupa “audrú”.

Be the first to comment

Leave a Reply