Grupa Age of Stones laiž klajā Valmieras himnu

“Man gods par kreklu tuvāks un brīvībai par godu, stāv pāri visam Valmiera ar Gauju līkumotu,” ar šādu pārliecību grupa Age of Stones, sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību, realizēja oficiālu Valmieras himnas dziesmas ierakstu ar nosaukumu “Stāv pāri visam Valmiera”.

“No mūsu puses, šo dziesmu ierakstīt un laist pasaulē ir vairāk kā goda, pienākuma un pārliecības jautājums, īpaši pret pašiem valmieriešiem un draugiem, no kuriem šī dziesma tiek pieprasīta dziedāt koncertos. Tie, kuri cītīgi seko grupas radošajai darbībai zina, ka šī dziesma mūsu repertuārā skan jau vairāk kā desmit gadus. Dziesmas skanējums un noskaņa ir maksimāli pietuvināta dzīvajam izpildījumam, lai nepazaudētu šo īpašo, dzīvo sajūtu un enerģiju. Tas bija mūsu galvenais uzstādījums, kas attiecas uz skanējumu. Pati dziesma konceptuāli pasaka ļoti daudz, tā nav jāpaskaidro, noklausieties viss ir skaidrs par mums – valmieriešiem. Paldies Valmieras pilsētai, kas mūs iedvesmo un ļauj realizēt vistrakākās idejas, kā arī dziesmas autoriem, kuri radījuši šo maģisko skaņdarbu!”

Dziesmas oriģinālā versija ar nosaukumu “Dziesma par Valmieru” meklējama jau 1990.gadu sākumā, kad Pāvila Rozīša romāns “Valmieras puikas” iedvesmoja režisoru Ģiertu Nagaini uzņemt tāda paša nosaukuma televīzijas iestudējumu. Projektam radītās dziesmas mūzikas autors ir Georgs Dovgjallo, teksta autors Hermanis Paukšs.

Grupa “AGE OF STONES” ir garāžas rock’n’roll grupa no Valmieras, kuras darbības pirmsākumi meklējami jau deviņdesmito gadu beigās, taču oficiāli grupa ir dibināta 2001. gadā. Grupas dalībnieki ir seni draugi jau kopš agras bērnības. Grupas dalībnieki: Niks Jaunzems (balss, ģitāra), Artis Ābele (bungas), Valts Jakubovičs (ģitāra), Jurģis Priedītis (bass). Grupas diskogrāfija: “Sapņojiet” Raibā Taureņa ieraksti / MICREC (2006); “Goin’out” AOS (2007), “Slaido Blondīņu Cirks” AOS (2010), Sāls un Pipari MICREC (2018).

Be the first to comment

Leave a Reply