Grupa “Advanced Blue” aicina uz sava pirmā plinmetrāžas albuma “Svabads” prezentācijas koncertu Anglikāņu baznīcā

Grupa Advanced Blue ir psihedēliskā roka grupa, kas aktīvu darbību sākusi 2020. gadā. Grupas sastāvu veido trīs mūziķi – Gustavs Gerhards Gailītis (ģitāra, vokāls), Rūdolfs Mikus Stelps (basģitāra, vokāls) un Oskars Vismanis (bungas).  Savu skanējumu izveidojusi savienojot žanrus, kā blues, jazz, funk ar ideju par savu latvisko identitāti.  2021. gadā grupa izdeva savu debijas EP „Ego” un 2022. gadā uzsāka darbu pie pirmā pilnmetrāžas albuma „Svabads”. Nu albumu ir gatavi atrādīt publikai Anglikāņu baznīcā albuma prezentācijas koncertā.

Advanced Blue koncertā var sagaidīt enerģiju, kas uzlādēs klausītājus, un ar improvizācijas palīdzību, ļaus viņiem aizplūst uz dziļiem prāta nostūriem, kuros tvert jaunas sajūtas.  Tai skaitā koncertu papildinās „Puškina ielas gaismas” ar savām psihedēliskajām gaismas projekcijām, kas taps uz vietas koncerta laikā.  Tai skaitā būs iespēja pieredzēt arī ģitārista un komponista Edgara Rubeņa solo koncertu. Rubenis, kurš iepriekš zināms kā eksperimentālās rokgrupas Mona de Bo dalībnieks un pusaudžu vecuma spīdeklis blūza grupas Driving South sastāvā, koncertā atskaņos skaņdarbus no savas topošās triloģijas “Pains And Boogies”.

Koncertvietā durvis vērsies 19:00, Edgars Rubenis uz skatuves kāps 20:00 un Advanced Blue savu uzstāšanos sāks 21:00. Koncerta biļetes cena ir 8 eiro un biļetes būs iespējams iegādāties uz vietas pie ieejas skaidrā naudā.

Grupa ir izdevusi 3 singlus no gaidāmā albuma un pēdējais singls “Svabads I Zvirbulītis”, kas tika izdots 2023.gada 30. decembrī, šobrīd ir pieejams visās populārākajās straumēšanas platformās.

Singlā klausītājam tiek stāstīts par brīvību un pēdējo brīvības soli – būrīša pamešanu un tiekšanos gaismā. “Katrs cilvēks meklē savu brīvību un tiecas pēc savas subjektīvās brīvības, lai arī kāda tā būtu. Dziesmas mērķis ir rast objektīvu ideju par brīvību, tā, lai katrs klausītājs to varētu iztulkot subjektīvi,” vēsta mūziķi. Singla vizuālo noformējumu veidoja Marta Gusāre.

Be the first to comment

Leave a Reply